Najlepsze filmy z Denzelem Washingtonem. "Lot", "Karmazynowy przypływ"

11.04.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:09
Najlepsze filmy z Denzelem Washingtonem. "Lot", "Karmazynowy przypływ" Fot. : shutterstock.com

Denzel Washington to jeden z najbardziej kasowych aktorów w Hollywood. Mężczyzna zagrał w wielu popularnych filmach, które każdy z Was z pewnością kojarzy.

Denzel Washington to aktor, który zaskarbił sobie sympatię fanów rolą doktora Phillipa Chandlera w serialu St. Elsewhere. Później jego kariera nabrała tempa i rozmachu. Widzowie mogli go podziwiać w filmie "Krzyk wolności", w którym zagrał Stevena Biko, działacza ruchu przeciwko apartheidowi w RPA. Za ten angaż aktor otrzymał nominację do Nagrody Akademii Filmowej dla najlepszego aktora drugoplanowego. 

Top 11: Filmy z Denzelem Washingtonem

Filmy, w których gra Denzel Washington, są uważane za genialne. Aktor z łatwością wciela się w rolę i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Poniżej przedstawiamy Wam jedenaście najlepszych filmów, w których zagrał ten utalentowany aktor.

Przeczytaj także

1. "Filadelfia" reż. J. Demme (1993)

Film przedstawia historię adwokata, Andrew Becketta, który cierpi z powodu coraz poważniejszych kłopotów zdrowotnych. W końcu okazuje się, że Andrew ma AIDS. Kiedy jego przełożeni się o tym dowiadują, mężczyzna traci pracę. Wynajmuje adwokata, Joe Millera, który ma mu pomóc odzyskać spokój ducha i godność.

2. "John Q." reż. N. Cassavetes (2002)

John Quincy Archibald jest głową niezamożnej rodziny. Kiedy on i jego żona dowiadują się, że ich syn potrzebuje natychmiastowego przeszczepu serca, próbują zrobić wszystko by ich syn przeżył. Okazuje się, że polisa Johna nie obejmuje takiej operacji. Film porusza kwestie, które już od dłuższego czasu nękają społeczeństwo w USA. Mowa o ubezpieczeniach i opiece społecznej.

3. "Lot" reż. R. Zemeckis (2012)

William "Whip" Whitaker jest pilotem samolotu. Pewnego razu zapobiega katastrofie, w której mogło zginąć masa ludzi. Pilot ląduje samolotem, który uległ awarii. Rozpoczyna się śledztwo, które zaważy na przyszłości Whipa. 

4. "Plan doskonały" reż. S. Lee (2006)

Dalton Russell opracowuje plan napadu na bank. Okazuje się, że pomysł jest tak dobry, że ciężko będzie ująć sprawców. Do akcji wkracza policyjny negocjator, który jest na zleceniu wpływowej osoby.

5. "Karmazynowy przypływ" reż. T. Scott (1995)

Na podwodnym okręcie USS Alabama dochodzi do buntu załogi z powodu wydanego rozkazu. To powoduje światowy kryzys. Część ekipy woli być lojalna niż wykonać polecenie.

6. "Dzień próby" reż. A. Faqua (2001)

Młody, niedoświadczony gliniarz został przydzielony do doświadczonego detektywa z wydziału narkotykowego. Chłopak ma 24 godziny, żeby zapoznać się z metodami starego wygi. Musi ponadto zastanowić się, czym tak naprawdę jest etyka zawodowa.

7. "Raport pelikana" reż. A. J. Pakula (1993)

Studentka prawa, Darby Shaw, jest najlepsza na roku i ma pewne domysły w sprawie morderstwa dwóch ważnych sędziów w USA. Kobieta pisze raport, który nazywa "Raportem pelikana". Każda osoba, w której ręce wpadnie ten dokument, zostaje zamordowana.

8. "Kolekcjoner kości" reż. P. Noyce (1999)

Thriller jest oparty na książce Jeffery'ego Deavera, która opowiada o sparaliżowanym detektywie. Kiedy mężczyzna zostaje poproszony o pomoc przy odszukaniu seryjnego mordercy, rozpoczyna współpracę z piękną Amelią Donaghy.

9. "Człowiek w ogniu" reż.T. Scott (2004)

Johny W. Creasy jest byłym agentem służb specjalnych, którego zadaniem jest ochrona kilkuletniej córki bogatego i wpływowego biznesmena. Mężczyzna w przeszłości sięgał po kieliszek i zastanawiał się nad sensem życia.

10. "Bez litości" reż. A. Faqua (2014)

Chloe Grace Mortez jako Teri, prostytutka i Denzel Washington jako Robert McCall, były żołnierz sił specjalnych, który został uznany za zmarłego. Pewnego razu Teri wchodzi w konflikt z rosyjskimi agentami, a Robert robi wszystko, żeby ją uratować.

11. "Stan oblężenia" reż. E. Zwick (1998)

Film z Brucem Willisem, Anette Bening i Danzelem Washingtonem. Specjalna sekcja FBI prowadzi dochodzenie w sprawie fali terroryzmu, która zalewa USA. Gdy w Stanach dochodzi do kolejnych zamachów, rząd wprowadza stan wyjątkowy.

Denzel Washington wciela się najczęściej w byłych agentów CIA lub FBI. Jednak wszystkie jego role są niepowtarzalne. Które filmy z Denzelem Washingtonem dopisalibyście jeszcze do listy najlepszych produkcji? 

Zobacz także: >>Najlepsze filmy z Brucem Willisem<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.