Diego Luna będzie „Człowiekiem z blizną”

Robert Skowronski
01.02.2017 09:19
Diego Luna będzie „Człowiekiem z blizną” Fot. materiały prasowe

Zabijał szturmowców w „Łotrze 1”, a teraz zostanie narkotykowym bossem. Diego Luna wcieli się w Tony'ego Montanę w remake'u „Człowieka z blizną”.

Wielu pewnie zachodzi w głowę pytając: „po co światu odświeżona wersja klasycznego dzieła Briana De Palmy?”. Cóż, obraz z 1983 roku sam w sobie był remakiem filmu z 1932 roku w reżyserii Howarda Hawksa. Mamy więc przykład z historii kina udowadniający, że niekiedy kręcenie „nowych wersji” nie jest wcale złym pomysłem. 

Jeszcze w 2017 roku ma wystartować plan zdjęciowy „Człowieka z blizną”, a pałeczkę po Alu Pacino przejmie Diego Luna stając się na ekranie Tonym Montaną. Pochodzący z Meksyku aktor może być znany widzom z występów w takich dziełach, jak „I twoją matkę też”, „Elizjum”, „Terminal” czy ostatnio z roli Cassiana Andora w „Łotrze 1”.

Niestety, ale z projektu studia Universal Pictures odszedł reżyser, który miał się zająć nakręceniem nowego „Człowieka z blizną”. Antoine Fuqua, twórca m.in. „Do utraty sił” z Gyllenhaalem czy „Siedmiu wspaniałych” z Prattem i Washingtonem, zrezygnował z powierzonej mu roli. Powodem były inna zobowiązania. Fuqua ma też dostarczyć „Bez litości 2” dla studia Sony i nie jest w stanie połączyć ze sobą tych dwóch zadań.

Na dany moment nie wiadomo kto zasiądzie na stołku reżysera. Zważając jednak, że Universal Pictures nie chce opóźnić realizacji dzieła możemy liczyć na to, że szybko zostanie ogłoszono kto nakręci film. Wcześniej do realizacji obrazu przymierzali się David Yates i Pablo Larrain.

W marcu 2015 roku podano wiadomość o tym, że scenariusz remake'u pisze Jonathan Herman, autor tekstu „Straight Outta Compton”, filmowej biografii raperów z N.W.A. Wcześniejsze szkice wyszły spod rąk Paula Attanasio („Donnie Brasco”, „W sieci”), a także Davida Ayera („Legion samobójców”). Ostatnie poprawki naniósł Fuqua i Terence Winter („Wilk z Wall Street”, „Zakazane imperium”).

Producentami remake'u będą Marc Shmuger, Scott Stuber, Dylan Clark oraz Marty Bregman, który był producentem „Człowieka z blizną” w reżyserii De Palmy. Na dany moment nie wiadomo kiedy miałby wystartować plan zdjęciowy, ani jaka jest planowana data premiery dzieła.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.