Disney szuka Herkulesa do aktorskiej wersji bajki. Michael B. Jordan i Taron Egerton na czele listy

05.01.2021 15:18
Hercules bajka Fot. United Archives/IFTN/East News

W sieci pojawiły się doniesienia, że Disney jest coraz bliżej znalezienia gwiazd do swojego aktorskiego remake'u "Herkulesa". Największe szanse na ucieleśnienie bajkowego herosa mają podobno Michael B. Jordan i Taron Egerton.

Jak donoszą zagraniczne media, już niebawem dowiemy się, kto zagra główne role w aktorskiej wersji disneyowskiego "Herkulesa" z 1997 roku. Na szczycie listy kandydatów do roli najsłynniejszego greckiego herosa w popkulturze mają znajdować się Michael B. Jordan i Taron Egerton. Jego ukochaną Megarę miałaby natomiast zagrać Ariana Grande.

Polecamy

Kto zagra Herkulesa w aktorskiej wersji bajki Disneya?

Jeśli chodzi o popularne w ostatnich latach aktorskie wersje animacji Disneya, najważniejszą kwestią dla miłośników tych produkcji jest zwykle to, kto zostanie obsadzony w rolach uwielbianych bohaterów z ich dzieciństwa. Niektóre castingi, jak w przypadku aktorskiej "Pięknej i bestii", okazują się fenomenalne, inne - rozczarowują widzów. Jak będzie tym razem?

Zobacz także

Jeśli wierzyć doniesieniom portalu The DisInsider, największe szanse, by zostać Herkulesem Disneya mają Michael B. Jordan i Taron Egerton. Pierwszego z nich mogliśmy podziwiać m.in. w ekranizacji komiksu "Black Panther" oraz w głównej roli związanej z "Rocky'm" serii filmów "Creed". Drugi dał się poznać światu w serii "Kingsman", a następnie rozwijał swoją karierę m.in. jako Robin Hood i Elton John. Żaden z nich publicznie nie potwierdził jeszcze swojej kandydatury do roli mitycznego herosa, nie zrobił tego także Disney. Jednak, jak słusznie zauważają twórcy poniższych tweetów, większość pogłosek przekazywanych w przeszłości przez portal The DisInsider zwykle się sprawdzała. 

"Herkules": wymarzona obsada aktorskiej wersji bajki Disneya

Czy wspomniani gwiazdorzy są tymi, których wielbiciele "Herkulesa" z 1997 roku chcieliby zobaczyć w aktorskiej wersji filmu? Pewnie nie do końca. Pogłoski o obsadzeniu jednego z nich w roli Herkulesa z pewnością podzielą fanów, którzy będą krytykować Egertona za to, że nie jest "mięśniakiem", a Jordana za odmienny kolor skóry od tego, jaki wedle tradycji ma grecki heros.

Zobacz także

Ja sama z w roli Herkulesa najchętniej zobaczyłabym Chrisa Hemswortha, który ma już spore doświadczenie w kreowaniu boga i superherosa w jednej osobie, świetnie radzi sobie z rolami komediowymi, a jego postura idealnie wpisuje się w wyobrażenie greckiego bożyszcza. Niemniej, jestem pewna, że zarówno Michael B. Jordan, jak i Taron Egerton, doskonale poradzą sobie z tą rolą, bo są po prostu świetnymi aktorami.

Jeśli chodzi o pozostałych bohaterów, coraz więcej mówi się o tym, że Megarę miałaby zagrać Ariana Grande. Piosenkarka wydaję się być wyborem idealnym, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, jak ważną rolę w bajce z 1997 roku odgrywała muzyka. Miłośnicy produkcji mają także nadzieję, że do roli mentora głównego bohatera - satyra imieniem Filoktet - zgodzi się powrócić Danny DeVito, który przed laty użyczył mu głosu.

"Herkules": szczegóły produkcji aktorskiej wersji bajki Disneya

"Herkules" jest jednym z ostatnich remake'ów animacji Disneya, jakie ogłosiła wytwórnia, w związku z czym o produkcji wciąż niewiele wiadomo. Do oficjalnych informacji należy przede wszystkim to, że producentami aktorskiej wersji "Herkulesa" zostali Anthony i Joe Russo, reżyserzy dwóch ostatnich części "Avengers". Za scenariusz odpowie natomiast Dave Callaham, scenarzysta filmu o greckiej bogini z DC - "Wonder Woman 1984".

Joe Russo w ubiegłorocznej rozmowie z portalem Collider zdradził, że nadchodzący film nie będzie bezpośrednim przełożeniem animacji na film aktorski, lecz nową wariacją na temat znanej historii. Potwierdził też, że w nowym "Herkulesie" będzie dużo muzyki, jednak nie ujawnił, czy usłyszymy stare i lubiane utwory, czy nowe kompozycje. Podkreślił, że celem twórców jest, by publiczność mogła odkryć to sama.

Aktorska wersja "Herkulesa" nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. A zatem, oczekując na oficjalne ogłoszenia, posłuchajmy jednej z najsłynniejszych piosenek z produkcji z 1997 roku:

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.