02.01.2017 08:38

Disney dostanie 50 milionów dolarów za śmierć Carrie Fisher?

Taki gigant jak Disney jest przygotowany na każdą możliwość. Ważne, żeby pieniądz się zgadzał.

Disney dostanie 50 milionów dolarów za śmierć Carrie Fisher?
foto: Photoshot/REPORTER/ East News

Carrie Fisher zmarła 27 grudnia 2016 roku w wieku 60 lat przechodząc wcześniej zawał na pokładzie samolotu. Żal po jej stracie wyraziło Hollywood, a także fani poprzez specjalną akcję z mieczami świetlnymi. Stojąca na czele LucasFilms Kathleen Kennedy również wyraziła swoje ubolewanie po odejściu aktorki, jednak już sam Disney dostanie coś na otarcie łez.

Firma przygotowała się na możliwość odejścia z tego świata każdego ze swojego ikonicznego trio znanego z oryginalnej trylogii „Gwiezdnych wojen” - mamy tu na myśli Marka Hamilla, Harrisona Forda oraz Carrie Fisher. Odpowiednie kroki zostały podjęte jeszcze przed powstaniem „Przebudzenia Mocy”. W końcu wszystko może się zdarzyć, by wspomnieć tylko wypadek odtwórcy roli Hana Solo.

Wraz ze śmiercią Carrie Fisher Disney może otrzymać wypłatę z ubezpieczenia wynoszącą do 50 milionów dolarów. Firma wykupiła polisę na wypadek tego, gdyby Fisher nie była w stanie wypełnić postanowień jej kontraktu opiewającego na trzy filmy. Pieniądze zostaną wypłacone przez firmę ubezpieczeniową Lloyd's of London.

14 grudnia 2017 roku do kin mają wejść „Gwiezdne wojny: Epizod VIII”. Nowymi twarzami na ekranie mają być Benicio Del Toro, Laura Dern i nieznana szerszej widowni Kelly Marie Tran. Studio potwierdziło też udział, takich aktorów, jak: Carrie Fisher, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie oraz Andy Serkis. Producentami filmu są Kathleen Kennedy i Ram Bergman, a producentami wykonawczymi J.J. Abrams, Jason McGatlin i Tom Karnowski.

Zdziwieni, że w „Gwiezdnych wojnach: Epizodzie VIII” pojawi się Carrie Fisher? To dlatego, że udało się zarejestrować sceny z udziałem aktorki. Co więcej jej rola będzie większa niż w „Przebudzeniu Mocy”.

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars