Disney kupił DC i usunął całe filmowe uniwersum DCEU

Kamil Kacperski
01.04.2019 09:41
Disney kupił DC i usunął całe filmowe uniwersum DCEU Fot. materiały prasowe

W poniedziałek 1 kwietnia 2019 roku doszło do zaskakującego obrotu zdarzeń - Disney wykupił Detective Comics i prawa do wszystkich filmów ze stajni DC. Są już pierwsze szczegóły przyszłości Batmana i spółki.

Stało się - Disney pozbył się właściwie całej swojej konkurencji, kiedy to w poniedziałek 1 kwietnia 2019 roku doszło do wykupienia przez amerykańskiego giganta firmy DC Comics. Niestety cena transakcji nie została sprecyzowana, aczkolwiek przypuszcza się, że Imperium Myszki Miki musiało zapłacić około 40 miliardów dolarów za prawa nie tylko do komiksów, ale także filmów o superherosach ze stajni Detective Comics. 

Disney kupił DC

Szef Disneya, Bob Iger, potwierdził transakcję podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Disneylandzie w Orlando. Mężczyzna powiedział, że z bólem serca jest zmuszony wymazać z egzystencji dotychczasowe filmy DCEU (nawet "Wonder Woman"). Na szczęście prezes Imperium uspokoił fanów - filmy DC, które trafiły do kin przed 2013 rokiem są bezpieczne:

Z wielką radością pragnę poinformować o tym, że od dziś DC należy do Disneya. Naszą pierwszą akcją związaną z Detective Comics jest namierzenie i zniszczenie wszystkich kopii (również tych cyfrowych) filmów należących do DC Extended Universe, z naciskiem na produkcje "Batman v Superman", "Suicide Squad" i "Justice League". 

Jednocześnie chcemy uspokoić wszystkich fanów, dla których ta wiadomość może być szokująca - filmy z logo DC sprzed 2013 roku są bezpieczne. Nikt nie odbierze światu trylogii Christophera Nolana. Bezpieczne są również nadchodzące produkcje, oprócz "The Suicide Squadu" - James Gunn zostaje zwolniony z pozycji reżysera i scenarzysty, ponieważ w jego zeszycie od matematyki z 5. klasy podstawówki odkryto seksistowskie, szokujące zapiski. Ale nie martwcie się, za jakieś 8 miesięcy przywrócimy go do pracy. 

Iger dodał kilka minut później, że usunięty z pamięci świata zostanie również "Green Lantern", ale za tą produkcją nie będzie płakał nikt - jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, filmu nie widział nawet jego reżyser, Martin Campbell.

Kevin Feige o dołączeniu DC do MCU

Na konferencji prasowej był obecny również Kevin Feige, czyli szef Marvel Cinematic Universe. Producent nie krył zadowolenia z powodu nowych nabytków, które mogą dołączyć do MCU. Zdradził też, że ma już nawet pomysły dotyczące kilku crossoverów:

Cała rodzina Marvela jest bardzo podekscytowana tym, że w nasze ręce wpadły tak ikoniczne i szanowane postaci. Już w 2025 roku, po przygotowaniu kolejnych 44 solowych filmów o bohaterach, których nie pamiętają nawet ich twórcy, planujemy przedstawić pierwszy crossover Marvela i DC. Będzie on nosił tytuł: "Avengers x Liga Sprawiedliwości kontra Galaktus i Czerwone Latarnie". Oprócz tego chcemy rozbudować nasz świat dodając znanych bohaterów DC do naszych istniejących franczyz - Batman będzie idealnym partnerem Tony'ego Starka w rywalizacji o bogactwo w filmie "Kto ma większe ego?", natomiast grany przez Zaca Efrona Nightwing świetnie pasuje do trójkąta miłosnego on-Bucky-Kapitan Ameryka, który przedstawimy w komedii romantycznej "Kocham cię na zabój".

Daty premier wspomnianych filmów na razie niestety nie są znane. Wciąż nie wiemy też, kto w nadchodzących filmach zagra Supermana i Batmana, chociaż plotki twierdzą, że w obydwie postaci wcieli się Michael B. Jordan.

Prima Aprilis!

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.