Disney ma kłopot z obsadzeniem Aladyna. Poznajcie nasze typy [GALERIA]

Kamil Dachnij
12.07.2017 11:47
Disney ma kłopot z obsadzeniem Aladyna. Poznajcie nasze typy [GALERIA] Fot. kadr z filmu

Aż trudno uwierzyć, że największa wytwórnia filmowa na świecie nie może znaleźć odpowiedniego aktora do roli Aladyna. Przychodzimy z pomocą. 

Czego się Disney nie dotknie, to właściwie zamienia się w złoto. Najlepszym przykładem jest aktorska wersja słynnej animacji „Pięknej i Bestii”, gdzie zagrała Emma Watson. Produkcja zarobiła w 2017 roku 1.2 miliarda dolarów na całym świecie. Jest to póki co najbardziej kasowy film tego roku. Obecnie trwają prace nad innym klasykiem studia – aktorską wersją bajki „Aladyn” z 1992 roku. Jej reżyserem będzie Guy Ritchie, który zaliczył ostatnio dużą wpadkę z filmem „Król Artur: Legenda Miecza”. Niestety produkcja „Aladyna” do sierpnia 2017 roku będzie zawieszona z powodu problemów castingowych związanych z głównymi rolami – Aladyna i Jasmine. Według doniesień Hollywood Reporter, producenci wraz z reżyserem przesłuchali ponad 2 tysięcy aktorów, ale wciąż nie znaleziono odpowiednich kandydatów.

Disney jedno robi dobrze. Do roli Aladyna szuka osoby o hinduskim pochodzeniu, co bez wątpienia pozwoli ominąć wytwórni zarzuty o whitewashing. Problem jednak w tym, że ciężko jest im znaleźć aktora, który potrafiłby jednocześnie grać i śpiewać. Dev Patel („Slumdog. Milioner z ulicy”) oraz Riz Ahmed („Łotr 1”) są najczęściej wymienianymi nazwiskami do roli, ale rzekomo studio poszukuje kogoś mniej znanego. Wśród obecnych faworytów wymienia się m.in. Mena Massouda, George’a Kosturosa oraz Achrafa Kouteta. Do walki o rolę Jasmine przystąpiły Naomi Scott („Power Rangers”) oraz Tara Sutaria („Best of Luck Nikki”).

Przypomnijmy, że ostatnio pojawiła się plotka o tym, że Tom Hardy miałby zagrać złoczyńcę Jafara. Wcześniej pisaliśmy o tym, że Will Smith wystąpi w „Aladynie” jako Dżin. W wersji animowanej głosu tej postaci użyczył nieodżałowany Robin Williams. Na koniec prezentujemy galerię 10 aktorów, którzy mogliby wcielić się w Aladyna. Wśród nich są naprawdę poważni kandydaci!

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.