27.08.2019 14:24

Disney+ nie będzie zawierało filmów i seriali dla dorosłych. Co z Deadpoolem?

Kilka miesięcy temu Disney oficjalnie zakupił studio filmowe 21st Century Fox, co spowodowało, że stał się jednocześnie właścicielem wielu serii przeznaczonych dla dorosłych, takich jak "Obcy", "Predator", czy "Deadpool".

Deadpool 2
foto: Marvel Entertainment/Twentieth Century Fox / Album/EAST NEWS

Disney+ nie będzie pokazywało materiałów dla osób dorosłych. Informację potwierdził na D23 Expo jeden z reprezentantów nadchodzącej platformy streamingowej. Niestety, nie zdradził dosłownie, co stanie się z materiałami dla dorosłych, które znajdują się teraz w rękach Disneya (chodzi głównie o horrory, które należały do Fox, a także filmowego Deadpoola).

Disney+ nie pokaże filmów dla dorosłych

Jak podaje niezależny dziennikarz Eric Vespe, ludzie z Disney+ stwierdzili, że materiały będą "maksymalnie dla nastolatków lub osób młodszych". Reporter od razu zapytał go o nieco bardziej dorosłe własności intelektualne, do których obecnie dostęp ma Disney. Z rozmowy wynikło, że Imperium Myszki Miki przedstawi je najprawdopodobniej na Hulu, którego większość i tak należy do DIsneya:

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także Bycie łowcą nagród jest skomplikowane w zwiastunie serialu "The Mandalorian". Zobaczcie wideo

Z informacji Erica Vespe dowiedzieliśmy się również, że Disney+ ma wyglądem i funkcjonalnością przypominać bardzo mocno Netfliksa, a wiele seriali i filmów będzie dostępnych wraz z materiałami dodatkowymi - dowiedzieliśmy się, że będziemy mogli oglądać materiały zakulisowe, usunięte sceny, czy wywiady promocyjne z gwiazdami poszczególnych produkcji. 

Natomiast wieści o treściach dla dorosłych mogą nieco rozczarować fanów "Obcego", "Predatora", czy wspomnianego "Deadpoola". Zwłaszcza gdy okaże się, że Najemnik z niewyparzoną gębą dołączy do szerszego Marvel Cinematic Universe. Wygląda na to, że będzie trzeba wykupić subskrypcję w dwóch serwisach, aby w pełni poczuć "doświadczenie Disneya".

Przykładem niechęci firmy do mrocznych produkcji jest przypadek serialu "Book of Enchantment", który miał się skupić na złoczyńcach znanych z bajek Disneya. Według portalu Deadline seiral został anulowany, gdy włodarze stwierdzili, że produkcja zmierza "w zbyt mroczną stronę". Wszystkiego dowiemy się jednak po 12 listopada, kiedy wystartuje platforma Disney+.

Zobacz także: Disney+: lista wszystkich filmów i seriali, które trafią na platformę streamingową

Tagi: News Deadpool Disney Disney Plus