Disney+ nie będzie zawierało filmów i seriali dla dorosłych. Co z Deadpoolem?

27.08.2019 14:24
Disney+ nie będzie zawierało filmów i seriali dla dorosłych. Co z Deadpoolem? Fot. Marvel Entertainment/Twentieth Century Fox / Album/EAST NEWS

Kilka miesięcy temu Disney oficjalnie zakupił studio filmowe 21st Century Fox, co spowodowało, że stał się jednocześnie właścicielem wielu serii przeznaczonych dla dorosłych, takich jak "Obcy", "Predator", czy "Deadpool".

Disney+ nie będzie pokazywało materiałów dla osób dorosłych. Informację potwierdził na D23 Expo jeden z reprezentantów nadchodzącej platformy streamingowej. Niestety, nie zdradził dosłownie, co stanie się z materiałami dla dorosłych, które znajdują się teraz w rękach Disneya (chodzi głównie o horrory, które należały do Fox, a także filmowego Deadpoola).

Disney+ nie pokaże filmów dla dorosłych

Jak podaje niezależny dziennikarz Eric Vespe, ludzie z Disney+ stwierdzili, że materiały będą "maksymalnie dla nastolatków lub osób młodszych". Reporter od razu zapytał go o nieco bardziej dorosłe własności intelektualne, do których obecnie dostęp ma Disney. Z rozmowy wynikło, że Imperium Myszki Miki przedstawi je najprawdopodobniej na Hulu, którego większość i tak należy do DIsneya:

Przeczytaj także

Z informacji Erica Vespe dowiedzieliśmy się również, że Disney+ ma wyglądem i funkcjonalnością przypominać bardzo mocno Netfliksa, a wiele seriali i filmów będzie dostępnych wraz z materiałami dodatkowymi - dowiedzieliśmy się, że będziemy mogli oglądać materiały zakulisowe, usunięte sceny, czy wywiady promocyjne z gwiazdami poszczególnych produkcji. 

Natomiast wieści o treściach dla dorosłych mogą nieco rozczarować fanów "Obcego", "Predatora", czy wspomnianego "Deadpoola". Zwłaszcza gdy okaże się, że Najemnik z niewyparzoną gębą dołączy do szerszego Marvel Cinematic Universe. Wygląda na to, że będzie trzeba wykupić subskrypcję w dwóch serwisach, aby w pełni poczuć "doświadczenie Disneya".

Przykładem niechęci firmy do mrocznych produkcji jest przypadek serialu "Book of Enchantment", który miał się skupić na złoczyńcach znanych z bajek Disneya. Według portalu Deadline seiral został anulowany, gdy włodarze stwierdzili, że produkcja zmierza "w zbyt mroczną stronę". Wszystkiego dowiemy się jednak po 12 listopada, kiedy wystartuje platforma Disney+.

Zobacz także: Disney+: lista wszystkich filmów i seriali, które trafią na platformę streamingową

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.