Disney ogłosił aktorkę, która zagra główną rolę w „Mulan”

Kamil Kacperski
30.11.2017 13:18
Disney ogłosił aktorkę, która zagra główną rolę w „Mulan” Fot. materiały prasowe

Po dobrze przyjętej „Księdze Dżungli” i kasowym przeboju „Piękna i Bestia”, w którym wystąpili Jude Law i Emma Watson, teraz Disney zamierza przenieść widzów do starożytnych Chin. A kto będzie wcielał się w przewodnika po Kraju Środka w aktorskiej wersji „Mulan”?

Jak donosi The Hollywood Reporter, w rolę Fa Mulan wcieli się chińska aktorka Liu Yifei, znana także jako Crystal Liu. Została wybrana spośród ponad 1000 kandydatek pochodzących z każdego zakątka świata. Oprócz umiejętności aktorskich, Disney poszukiwał również osoby, która będzie płynnie posługiwała się językiem angielskim, a także miała chociaż minimalne doświadczenie w sztukach walki.

Liu spełniła wszystkie te wymagania - języka angielskiego używała podczas dzieciństwa, które spędziła w nowojorskiej dzielnicy Queens. Grała również w filmach „Zakazane Królestwo”, w którym występowała u boku Jackiego Chana i Jeta Li, czy „Banita” z Haydenem Christiansenem. 

W swoich rodzinnych Chinach, Liu nazywają „śliczną siostrą”, z powodu jej „niewinnej urody i wizerunku”, co powoduje, że pasuje idealnie do grania disneyowskiej księżniczki. Chociaż akurat Mulan raczej nie bała się ubrudzić sobie rąk ciężką pracą i walką.

kadr z wideo Fot. foto: kadr z wideo

„Mulan” to następny film Disneya, który po wyjątkowo udanej wersji animowanej zostanie przeniesiony na ekrany kin przez „żywych” aktorów. Ostatnio ogłoszona została obsada „Króla Lwa”, w którym wystąpią m.in. Donald Glover (aka. Childish Gambino) oraz Beyonce. Nowoczesna odsłona „Kubusia Puchatka” ma opowiedzieć za to o przygodach dorosłego Krzysia i zatytułowana została „Chrisopher Robin”.

Odświeżona wersja „Mulan” ma ujrzeć światło dzienne w 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.