14.08.2018 10:20

Disney opublikował pierwsze zdjęcie z „Mulan” oraz opis fabuły filmu

Zobaczcie jak w roli Mulan prezentuje się młoda chińska aktorka Crystal Liu. Imperium Myszki Miki opublikowało również opis fabuły, która na pierwszy rzut oka brzmi całkiem znajomo.

Mulan
foto: kadr z filmu

Oficjalnie ruszyła już produkcja „Mulan”, czyli nowego aktorskiego filmu na podstawie starej animacji Disneya. Jest to już kolejny, po „Księdze Dżungli”, „Pięknej i Bestii”, czy „Krzysiu, gdzie jesteś?” projekt, który ma na celu przekształcenie znanej i uwielbianej na świecie bajki w wielkiego, nowoczesnego blockbustera. I wygląda na to, że ludzie są chętni, by oglądać te same historie na wielkim ekranie ponownie - „Piękna i Bestia” zarobiła w końcu ponad miliard dolarów w światowym box-offisie. Takimi wynikami finansowymi nie pogardzili by nawet Avengerzy. 

Z tej okazji, twórcy „Mulan” postanowili nareszcie pokazać cokolwiek ze swojego filmu - opublikowali więc pierwsze zdjęcie Crystal Liu w roli Mulan. Na tym się jednak nie skończyło, bo Disney udostępnił również opis fabuły nadchodzącego filmu o chińskiej wojowniczce. Ale po kolei - tak prezentuje się Liu w tytułowej roli:

Mulan z opisem fabuły

Wracając zaś do samego zarysu fabularnego - cóż, jeżeli oglądaliście animację z końcówki XX wieku (albo znajcie oryginalną chińską legendę), to raczej nic was nie zaskoczy. Mulan to młoda dziewczyna, która trafia do wojska, aby uniknąć tego mógł jej stary ojciec. Walczy, zakochuje się, ratuje Chiny. W międzyczasie śpiewa piosenki i rozmawia ze swoimi przyjaciółmi, którymi są chrząszcz Cri-Kee oraz smok Mushu. O nich jednak słowem nie wspomniano: 

"

„Mulan” to epicka przygoda o młodej, nieustępliwej kobiecie, która przebiera się za mężczyznę by stanąć do walki z Najeźdźcami z Północy, który atakują Chiny. Najstarsza z córek szanowanego wojownika, Hua Mulan jest ambitna, zdecydowana i szybko się porusza. Kiedy cesarz wypuszcza dekret, według którego każda rodzina musi wysłać przynajmniej jednego mężczyznę na potrzeby armii, dziewczyna zajmuje miejsce jej chorowitego ojca, Hua Juna, jednocześnie stając się jednym z najlepszych wojowników jakich Chiny widziały.  "

Tak jak wspomnieliśmy - jeżeli brzmi to znajomo, to dlatego, że jest to opis mniej więcej pierwszych 15 minut animacji „Mulan” z 1998 roku. Wygląda na to, że (parafrazując klasyka): ludzie lubią te filmy, które już widzieli. 

Mulan - kiedy premiera?

„Mulan” to następny film Disneya, który po wyjątkowo udanej wersji animowanej zostanie przeniesiony na ekrany kin przez „żywych” aktorów. Ostatnio ogłoszona została obsada „Króla Lwa”, w którym wystąpią m.in. Donald Glover oraz Beyonce.  Oprócz tego powstaje jeszcze „Dumbo” reżyserowany przez Tima Burtona oraz „Aladyn”, wokół którego głośno było za sprawą rzekomego white-washingu. Polska premiera „Mulan” odbędzie się dopiero 27 marca 2020 roku.

Kamil Kacperski