Disney przejmie 20th Century Fox? Ryan Reynolds jest zaniepokojony

Sergiusz Kurczuk
08.11.2017 14:16
Disney przejmie 20th Century Fox? Ryan Reynolds jest zaniepokojony Fot. kadry z filmów Deadpool, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnież

Czy jeśli Disney wykupi 20th Century Fox w filmowym uniwersum Marvela będzie miejsce dla Deadpoola? Ryan Reynolds jest przejęty ewentualnym połączeniem obu firm. 

Kiedy świat obiegła informacja, że Disney prowadzi wstępne rozmowy ze studiem 20th Century Fox o ewentualnym przejęciu firmy, serca fanów Marvela na całym świecie zabiły mocnej. Marvel Studios, które jest częścią Disneya, od prawie 10 lat konsekwentnie buduje obszerny świat, który zamieszkują najwięksi superbohaterowie znani z komiksów Domu Pomysłów. Należą do niego głównie postacie związane z grupą Avengers oraz Strażnicy Galaktyki, ale w 2016 roku do herosów dołączył również długo wyczekiwany Spider-Man, do którego prawa przez wiele lat posiadało studio Sony. 20th Century Fox również robi filmy o bohaterach ze świata Marvela, ale nie dzieją się one w tym samym uniwersum. Fox wykupiło prawa do Fantastycznej Czwórki, X-Manów oraz Deadpoola.

Oczywiście wizja MCU, w którym oprócz Avengerów pojawiają się członkowie Fantastic Four i X-Men jest bardzo kusząca. Uniwersum stałoby się pełniejsze i jeszcze bardziej przypominałoby świat, który przez dekady budowali komiksowi twórcy. Jest jednak mały szczegół, na który uwagę zwrócił Ryan Reynolds, wcielający się w Deadpoola. Oczywiście aktor nie szczędził ostrych słów. 

Jeśli ta bzdura okaże się prawdą, zastanawiam się, jak wpłynie to na Deadpoola?

Pytanie Reynoldsa jest jak otrzeźwiający strzał w twarz, który wielu fanów szybko wyprowadził z euforii. Ekranizacje Marvela z 20th Century Fox cechują się zupełnie innym klimatem niż cukierkowe produkcje Marvel Studios. Seria X-Men wielokrotnie pokazała, że film o superbohaterach może być mroczny. Poza tym, filmy „Logan”, nadchodzący „New Mutants” i seria „Deadpool” są przeznaczone dla widzów dorosłych. Adaptacje Marvel Studios można oglądać od 13 roku życia. 

Co prawda reżyser „Thora: Ragnarok” niedawno powiedział, że marzy o użyciu Deadpoola w kolejnej części przygód Asgardczyka, ale trudno sobie wyobrazić żarty z podtekstem seksualnym, przeciwników zabijanych z zimną krwią i przekleństwa w filmie dziejącym się w MCU. Jeśli dojdzie do połączenia obu firm, ten dylemat będzie musiał zostać jakoś rozwiązany. Na razie nie ma się co martwić na zapas. Oba studia nie doszły jeszcze do porozumienia i być może z przejęcia nic nie wyjdzie. Poza tym Reynolds też może spać spokojnie, bo już w czerwcu 2018 roku ponownie zobaczymy go w roli wygadanego najemnika w „Deadpoolu 2”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.