Disney stworzy nowego "Predatora". Wiemy, kto wyreżyseruje film

23.11.2020 07:50
The Predator - kadr z filmu Fot. East News

"Predator" to jedna z najpopularniejszych serii science fiction. Disney przejął do niej prawa i niebawem powstanie nowa odsłona opowieści o morderczych kosmitach.

Kiedy Disney wchłonął studio 20th Century Fox, miłośnicy wielu kultowych filmów i seriali bali się o ich przyszłość. Konglomerat znany z tworzenia produkcji przeznaczonych dla dzieci średnio pasuje na nowy dom dla tak krwawych serii jak "Obcy" czy "Predator". Wygląda na to, że amatorzy morderczych filmowych kosmitów się mylili. Disney rozpoczął pracę nad rebootem "Predatora".

"Predator" - reboot Disneya na horyzoncie

Nie ma co się oszukiwać. W przypadku "Predatora" najlepszą częścią był oryginalny film z 1987 roku w reżyserii Johna McTiernana z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Z odsłony na odsłonę było gorzej, co odzwierciedlają wyniki finansowe.

Polecamy

Istnieje więc spora szansa, że Disney tchnie nowe życie w słynną serię, której tytułowy potwór na dobre wszedł do kanonu popkultury. Jak podaje Deadline, szefowie firmy znaleźli już nawet reżysera, który odpowie za piąty film w historii "Predatora". Został nim Dan Trachtenberg znany między innymi z "10 Cloverfield Lane". Horror science fiction opowiada o młodej kobiecie, która ukrywa się w bunkrze po tym, jak świat został dotknięty atakiem chemicznym udowodnił, że Trachtenberg świetnie radzi sobie w fabule bazującej na budowaniu atmosfery niepokoju i zaszczucia. Innymi dokonaniami Trachtenberga są odcinki takich seriali jak "Black Mirror" czy "The Boys".

Zobacz także

Według ustaleń, nowy "Predator" będzie kontynuacją ostatniego filmu z 2018 roku, który niestety nie cieszył się zbyt dużym uznaniem widzów. W produkcji Shane'a Blacka wystąpili Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Jacob Tremblay, Keegan-Michael Key, Olivia Munn, Thomas Jane, Alfie Allen oraz Sterling K. Brown. Trudno na razie przewidzieć, czy bohaterowie "The Predator" powrócą w najnowszej odsłonie serii. Wiadomo jednak, że film Trachtenberga ma iść w zupełnie nowym kierunku i tak naprawdę służyć jako lekki reboot, który ugruntuje historię zabójczych kosmitów na łonie Disneya.

Polecamy

"Predator" - kiedy premiera nowej odsłony?

Na razie ciężko mówić o konkretnej dacie premiery nowego "Predatora". Nie chodzi jedynie o to, że film jest na bardzo wczesnym etapie prac. Warto pamiętać, że w ostatnich miesiącach branża filmowa w Hollywood i na całym świecie przeżywa ogromny kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Na reboot "Predatora" przyjdzie nam więc poczekać kilka ładnych lat.

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.