01.07.2019 12:51

Disney wprowadzi wiele zmian do aktorskiej "Mulan". Fani nie będą zadowoleni

Twórcy aktorskiej wersji "Mulan" postanowili nanieść kilka zmian względem oryginału. Nie wszystkim się ten pomysł spodoba.

Foto: kadr z filmu
Foto: kadr z filmu

Aktorskie wersje bajek Disneya cieszą się w ostatnich latach olbrzymią popularnością. Na ekranach kin podziwialiśmy już między innymi "Kopciuszka", "Piękną i Bestię", czy "Aladyna", zaś wkrótce odbędzie się premiera "Króla Lwa". "Mulan" jest kolejną, uwielbianą przez miliony, bajką, której nową wersję ujrzymy już w 2020 roku. Okazuje się jednak, że twórcy postanowili nanieść nieco zmian w filmie, co nie wszystkim fanom może przypaść do gustu. 

Disney wprowadzi wiele zmian do aktorskiej "Mulan"

Jak donosi The DisInsider, zamiast słynnego smoka Mushu w filmie zobaczymy... feniksa. Jest to olbrzymia zmiana, ponieważ smoczy obrońca, mówiący głosem Eddiego Murphy'ego, stanowił niejako wizytówkę znanej nam bajki. Nie wiadomo, czy przybranie postaci feniksa będzie jedyną zmianą w postaci Mushu, czy też w filmie zobaczymy zupełnie innego bohatera. 

Foto: kadr z filmu
Mulan
Mulan
Przeczytaj także Disney opublikował pierwsze zdjęcie z „Mulan” oraz opis fabuły filmu

Druga z dość drastycznych zmian dotyczy piosenek z oryginalnej bajki. Okazuje się bowiem, że w przeciwieństwie do poprzednich remake'ów, "Mulan" nie będzie musicalem. Na ekranie nie usłyszymy aktorów wykonujących kultowe piosenki, jak "I'll Make a Man Out of You", czy "Reflection". Utwory się owszem pojawią, jednak w wersji instrumentalnej i jako tło do wydarzeń, nie część narracji. 

"Mulan" - kiedy premiera?

Reżyserką filmu jest Niki Caro, która odpowiada między innymi za serial Netfliksa "Ania, nie Anna". W główną bohaterkę wcieli się Liu Yifei. Premiera "Mulan" została zaplanowana na 27 marca 2020 roku.

Zobacz też: 15 najlepszych filmów Disneya wszech czasów 

Co sądzisz o tych zmianach?

Tagi: Film Disney Mulan