Disney wprowadzi wiele zmian do aktorskiej "Mulan". Fani nie będą zadowoleni

01.07.2019 12:51
Disney wprowadzi wiele zmian do aktorskiej "Mulan". Fani nie będą zadowoleni Fot. kadr z filmu

Twórcy aktorskiej wersji "Mulan" postanowili nanieść kilka zmian względem oryginału. Nie wszystkim się ten pomysł spodoba.

Aktorskie wersje bajek Disneya cieszą się w ostatnich latach olbrzymią popularnością. Na ekranach kin podziwialiśmy już między innymi "Kopciuszka", "Piękną i Bestię", czy "Aladyna", zaś wkrótce odbędzie się premiera "Króla Lwa". "Mulan" jest kolejną, uwielbianą przez miliony, bajką, której nową wersję ujrzymy już w 2020 roku. Okazuje się jednak, że twórcy postanowili nanieść nieco zmian w filmie, co nie wszystkim fanom może przypaść do gustu. 

Disney wprowadzi wiele zmian do aktorskiej "Mulan"

Jak donosi The DisInsider, zamiast słynnego smoka Mushu w filmie zobaczymy... feniksa. Jest to olbrzymia zmiana, ponieważ smoczy obrońca, mówiący głosem Eddiego Murphy'ego, stanowił niejako wizytówkę znanej nam bajki. Nie wiadomo, czy przybranie postaci feniksa będzie jedyną zmianą w postaci Mushu, czy też w filmie zobaczymy zupełnie innego bohatera. 

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu
Przeczytaj także

Druga z dość drastycznych zmian dotyczy piosenek z oryginalnej bajki. Okazuje się bowiem, że w przeciwieństwie do poprzednich remake'ów, "Mulan" nie będzie musicalem. Na ekranie nie usłyszymy aktorów wykonujących kultowe piosenki, jak "I'll Make a Man Out of You", czy "Reflection". Utwory się owszem pojawią, jednak w wersji instrumentalnej i jako tło do wydarzeń, nie część narracji. 

"Mulan" - kiedy premiera?

Reżyserką filmu jest Niki Caro, która odpowiada między innymi za serial Netfliksa "Ania, nie Anna". W główną bohaterkę wcieli się Liu Yifei. Premiera "Mulan" została zaplanowana na 27 marca 2020 roku.

Zobacz też: 15 najlepszych filmów Disneya wszech czasów 

 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.