13.08.2018 15:07

Disney wybrał aktora, który zagra pierwszą całkowicie otwarcie gejowską postać

W filmie „Jungle Cruise” pojawi się bohater, który jest gejem. Kto się wcieli w pierwszego homoseksualistę Disneya?

Disney wybrał aktora, który zagra pierwszą całkowicie otwarcie gejowską postać
foto: materiały promocyjne

Studio Disney już od jakiegoś czasu zapowiadało, że niebawem środowisk LGBTQ będzie mogło cieszyć się pierwszą homoseksualną postacią z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory oprócz fanowskich domysłów i dość jednoznacznej sugestii w filmie „Piękna i Bestia” z 2017 roku, w żadnej produkcji wytwórni z uszami Myszki Miki nie pojawiali się otwarcie gejowscy bohaterowie. Przełomem będzie film przygodowy „Jungle Cruise”. Studio ogłosiło, który aktor wcieli się w pierwszego geja Disneya.

„Jungle Cruise” - Jack Whitehall zagra homoseksualistę

Jak podaje The Sun, twórcy „Jungle Cruise” w roli geja obsadzili Jacka Whitehalla. Brytyjski komik znany z seriali „Złe wychowanie”„Pod numerem 9” wystąpi u boku Emily Blunt i Dwayne'a „The Rocka” Johnsona

Jack Whitehall

„Jungle Cruise” ma być punktem zwrotnym w historii Disneya, a wszystko za sprawą roli Whitehalla. Z opisu roli wynika, że aktor wcieli się w postać „wesołą, zniewieściałą i wyrażającą jasno, że nie jest zainteresowana kobietami”. Co ciekawe akcja filmu będzie się toczyć w XIX wieku, czyli okresie, w którym homoseksualizm nie był powszechnie tolerowany. Niestety wygląda na to, że bohater Whitehalla został zbudowany na stereotypach, ale jakby nie patrzeć pierwszy otwarcie homoseksualna postać w filmie Disneya to spory krok naprzód.

Fabuła „Jungle Cruise” zostanie oparta na jednej z kolejek, którą mogą przejechać się goście Disneylandu. Uczestnicy przejażdżki mają okazję poczuć się jak w prawdziwej dżungli. Na razie nie podano jednak opisu fabuły. Z pierwszych materiałów promocyjnych można wywnioskować, że główni bohaterowie wyruszą na egzotyczną wyprawę, gdzie czekają ich niesamowite przygody. Polska data premiery została zaplanowana na 11 października 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Disney LGBT Jungle Cruise