Disney wygrywa wojnę streamingową z Netflixem, ale przy okazji podnosi ceny Disney+ [AKTUALIZACJA]

11.08.2022 11:53
Disney wygrywa wojnę streamingową z Netflixem, ale przy okazji podnosi ceny Disney+ [AKTUALIZACJA] Fot. AP/Associated Press/East News

Po zaledwie trzech latach, Disney przebił swoimi platformami streamingowymi Netflixa. Firma pochwaliła się, że na przestrzeni ostatniego kwartału zdobyła ponad 14 milionów nowych użytkowników.

SPROSTOWANIE:

Disney zaraportował 221 milionów subskrypcji, nie subskrybentów/użytkowników/abonentów (Netflix w swoich raportach odnosi się do subskrybentów). Jak zaznacza Variety, nie możemy zrobić tutaj porównania, ponieważ Disney nie podał liczby subskrybentów bez duplikacji i dlatego też, Netflix nadal pozostaje serwisem streamingowym z największą ilością subskrybentów na świecie.

Poniżej oryginalna treść artykułu, która dot. zmiany cen Disney+

Disney poinformował jednak, że są pewne duże zmiany, które dotkną flagowy serwis firmy - mowa oczywiście o Disney+. Platforma ma w grudniu doczekać się nowej wersji abonamentu - ta będzie zawierała reklamy i będzie kosztowała... tyle samo, co obecna standardowa usługa. Ta bowiem doczeka się podwyżki i to o 3 dolary w skali miesiąca.

To oznacza, że od grudnia 2022 roku ruszy wersja Disney+ z reklamami, która będzie kosztowała 8 dolarów miesięcznie (tyle, co obecnie wersja standardowa). Ta nie będzie miała opcji wykupu subskrypcji na rok. Standardowa oferta będzie teraz kosztowała 11 dolarów miesięcznie i będzie też dostępna w wersji rocznej za 110 dolarów. 

Na razie nie wiemy, jak sprawa będzie wyglądała w Polsce, ale spodziewamy się, że wszystko się wyjaśni na przestrzeni kilku kolejnych tygodni.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.