17.02.2020 12:58

Disney zamierza stworzyć aktorską wersję filmu "Zaplątani". Która aktorka wcieli się w Roszpunkę?

Do aktorskich wersji animacji Disneya dołączą "Zaplątani", a konkretnie bohaterka tego filmu - Roszpunka. Powstanie film opowiadający o długowłosej księżniczce.

Zaplątani
foto: kadr z filmu Zaplątani

Od kilku lat trwa trend, który przynosi Disneyowi ogromne sumy pieniędzy. Twórcy filmów idą więc za ciosem i biorą na warsztat kolejne klasyczne animacje, które powracają w aktorskich wersjach. Już niedługo podobny lifting przejdzie film, który nie jest tak stary jak "Pinokio", "Dumbo" czy "Bambi", ale wystarczająco długo istniejący w popkulturze, by otrzymać remake. Mowa o "Zaplątanych", czyli disnejowskiej wersji baśni braci Grimm pod tytułem "Roszpunka". 

"Zaplątani" - kolejny aktorski remake Disneya?

Jak podaje serwis Thedisinsider, już niedługo długowłosa księżniczka Disneya doczeka się przygód w aktorskiej wersji. W przygotowaniu jest bowiem film o Roszpunce. Na razie nie jest jasne, czy rzeczywiście chodzi o remake "Zaplątanych", czy może spin-off przygód głównej bohaterki animacji z 2010 roku. Niewykluczone też, że twórcy zdecydują się na odświeżenie baśni, jedynie inspirując się postacią Roszpunki, jak miało to miejsce w przypadku serii "Czarownica", opowiadającej historię Diaboliny ze "Śpiącej królewny". 

Aladyn
Aladyn
Przeczytaj także Disney oficjalnie potwierdził drugą część aktorskiego "Aladyna"

Wiadomo jednak, że za scenariusz tajemniczego filmu odpowie Ashleigh Powell ("Dziadek do orzechów i cztery królestwa"), a produkcją zajmie się Michael De Luca ("Moneyball") oraz jego firma, a także Kristin Burr ("Krzysiu, gdzie jesteś?") z Burr! Productions, która obecnie pracuje nad aktorskim spin-offem poświęconym Cruelli De Mon ze "101 dalmatyńczyków". Producentkami wykonawczymi zostały natomiast Zoe Kent (aktorski remake "Lilo i Sticha")Jessica Virtue (nowa wersja "Mulan"). Nad filmem o Roszpunce będzie czuwać Lucy Kitada ("Eleonora i Park"). Wciąż trwają poszukiwania osoby, która wyreżyseruje film. 

Bambi
Bambi
Przeczytaj także Disney stworzy aktorską wersję filmu "Bambi"

"Zaplątani" - kiedy premiera aktorswkiej wersji filmu?

Według dostępnych informacji aktorska historia Roszpunki ma trafić do kin, a nie jak w przypadku nowych wersji "Zakochanego kundla" czy "Lilo i Sticha" na platformę streamingową Disney+. Na razie nie wiadomo, kto wystąpi w nadchodzącej produkcji. Prace są na bardzo wczesnym etapie, więc trudno też mówić o konkretnej dacie premiery. Prawdopodobnie na film poczekamy około dwóch lat. 

101 dalmatyńczyków
101 dalmatyńczyków
Przeczytaj także Emma Stone jako Cruella De Mon na pierwszym zdjęciu z aktorskiego prequela "101 dalmatyńczyków"

Zobacz też: Nie tylko "Król Lew" - lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya 

Tagi: Film Disney