25.04.2018 18:13

Disney zrealizuje aktorski film o siostrze Królewny Śnieżki. Kto wcieli się w Rose Red?

„Rose Red” ma być kolejnym filmem aktorskim Disneya, odwołującym się do klasycznych animacji studia.

Królewna śnieżka
foto: kadr z filmu "Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Jak donosi portal Disney Film Facts, trwają pracę nad filmem o Rose Red – postaci z baśni braci Grimm, która w nowej produkcji ma się pojawić jako siostra Królewny Śnieżki. Będzie to kolejna po „Pięknej i bestii”, „Aladynie” i „Dumbo” aktorska wersja słynnej animacji Disneya.

„Rose Red” – spin-off „Królewny Śnieżki”

Historia, która zostanie przedstawiona w filmie „Rose Red”, ma toczyć się po tym, jak w oryginalnej historii Królewna Śnieżka ugryzła zatrute jabłko i zasnęła. Jej siostra, Rose Red, wyrusza więc w podróż z siedmioma krasnoludkami, by złamać klątwę i przywrócić Królewnę Śnieżkę do życia.

Postać Rose Red faktycznie pojawia się wśród baśni braci Grimm i to nawet obok postaci, która w języku angielskim nazywa się Snow White. Opowieść „Snow White i Rose Red” („Śnieżka i Różyczka”) nie ma jednak żadnego związku z Królewną Śnieżką, którą znamy z animacji Disneya, a powyższa historia została stworzona na potrzeby nowego filmu.

Śnieżka i Różyczka

Kto zagra Rose Red?

Na stronie Disney Film Facts pojawiła się również informacja, że tytułową rolę ma zagrać Brie Larson. Nie byłaby to jej pierwsza współpraca z Disneyem, gdyż aktorka aktualnie wciela się w Captain Marvel z MCU.

Nad scenariuszem pracowali Justin Merz, Evan Daughery i Kristin Gore. Za produkcję ma odpowiadać Tripp Vinson, producent filmu „Prince Charming”. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Brie Larson Królewna Śnieżka Disney