Dlaczego Batman nie zabija swoich wrogów?

Natalia Hluzow
02.11.2017 23:26
Dlaczego Batman nie zabija swoich wrogów? Fot. kadr z wideo

Jeden z aktorów wcielających się w Batmana podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, dlaczego Mroczny Rycerz nie zabija złoczyńców i nie powinien tego robić.

Kevin Conroy, który od 25 lat użycza swego głosu animowanemu Batmanowi w serialach, filmach telewizyjnych i grach wideo, często bywa pytany przez fanów Mrocznego Rycerza o różne kwestie związane z postacią. Tak było też w przypadku ostatniego Batmana, w którego wcielił się Ben Affleck. Kreacja Afflecka wzbudziła bowiem wiele kontrowersji. Niektórzy uważali go za świetnego zmęczonego życiem Mrocznego Rycerza, inni znienawidzili aktora za to, że zgodził się przyjąć propozycję zagrania roli, do której kompletnie się nie nadaje. Tak czy inaczej wielu fanów uznało, że fakt, iż Batman Afflecka zabija w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, jest już pójściem zbyt daleko w interpretacji tej postaci. Conroy, choć bardzo ceni Afflecka za rolę Batmana, twierdzi tak samo. A w ostatnim wywiadzie dla „Den of Geek” wyjaśnił, dlaczego tak myśli:

Osobiście nie uważam, że Batman zabija i to właśnie w nim uwielbiam. To coś, co zostało ustalone bardzo wcześnie i ogromnie się zwróciło, gdyż lata później zorientowano się, że „Hej, mamy przecież całą galerię szalonych łotrów i wszyscy są zamknięci w Arkham Asylum. Sięgnijmy po nich! Otwórzmy to i wypuśćmy ich!” I tak właśnie otrzymaliśmy całą serię gier Arkham, w których można było od tego wyjść. Gdyby zabito któregokolwiek z tych ludzi, nie byliby dostępni, rozumiesz? Uwielbiam fakt, że on nie zabija.

batman 2 Fot. foto: kadr z wideo

Nie chodzi więc o moralność Mrocznego Rycerza, a jedynie o możliwość ponownego spotkania z barwnymi złoczyńcami. Cóż, każdy powód jest dobry, by nie kalać się mordowaniem. Trzeba jednak pamiętać, że Batman i cała zgraja jego przeciwników to postaci komiksowe, którym śmierć raczej nie przeszkadza w powrocie na karty kolejnego komiksu. Warto zauważyć również to, że nawet na kartach komiksu obrońca Gotham robił czasem wyjątki od swojej zasady niezabijania przeciwników. 

Bena Afflecka już niebawem będziemy mogli ponownie oglądać w roli Batmana. Polska premiera „Ligi Sprawiedliwości" odbędzie się już 17 listopada 2017 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.