Dlaczego Chris Hemsworth myślał, że stracił rolę Thora?

Robert Skowronski
16.03.2017 12:12
Dlaczego Chris Hemsworth myślał, że stracił rolę Thora? Fot. kadr z filmu

Kiedy przeglądamy obsadę „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów” rzuca nam się w oczy brak postaci Thora. Swego czasu zaniepokoiło to nawet samego Chrisa Hemswortha.

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” to nic innego jak „Avengers 2,5”, gdzie spotkała się słynna grupa superbohaterów. Zabrakło jednak dwóch kluczowych aktorów - Marka Ruffalo i Hemswortha, który zaczął zresztą podejrzewać, że Marvel pozbył się go bez wcześniejszego porozumienia:

Myślałem, że mnie zwolnili. Marvel jednak pospieszył z uspokojeniem, że Thor i Hulk mają osobny wątek i dla dobra serii nie mogą być częścią „Wojny bohaterów”. Wszystko wyszło świetnie, bo bohaterowie musieli zrobić całą masą innych rzeczy, których nie byliby w stanie wykonać w innym przypadku.

Niedługo Hemsworth powróci jako nordycki bóg w trzecim solowym filmie poświęconym jego postaci, w „Thor: Ragnarok”. Obraz wkroczy na polskie ekrany 25 października 2017 roku, a jego reżyserem jest Taika Waititi. Scenariusz przygotowali Craig Kyle, Christopher Yost, Stephany Folsom oraz Eric Pearson.

Thor powraca, zobaczymy go także w „Avengers: Infinity War”, ale w kolejnym filmie o bogu piorunów zabraknie jego ukochanej, Jane Foster granej przez Natalie Portman. Kevin Feige z Marvela wytłumaczył tę sytuację:

Chcieliśmy, żeby Thor poznał kogoś, kto w pewnym sensie byłby mu równy. Jego związek z Jane potoczył się w nieoczekiwanym kierunku, gdzieś pomiędzy „Thor: Mroczny Świat” a „Thor: Ragnarok”. Chcieliśmy zestawić go z bohaterką, która byłaby znacznie mu bliższa, silna i w wielu aspektach go przewyższająca.

Feige opowiedział również o nowej kobiecej postaci, Walkirii:

Walkiria nie jest przywiązana do dziedzictwa Asgardian, choć stąd się właśnie wywodzi. Thor za to myśli, że może ta przeszłość stworzy między nimi więź, ale ona, przeciwnie, chce zupełnie o tym wszystkim zapomnieć.

W obsadzie  „Thor: Ragnarok” znaleźli się również Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Tessa Thompson, Anthony Hopkins, Benedict Cumberbatch i Idris Elba. Ujawniono o czym opowie fabuła:

Thor, pozbawiony swojego młota Mjölnira, jest więźniem w dalekim zakątku wszechświata. Wkrótce ma nastąpił Ragnarok - nordycki koniec świata. Bohater musi się szybko uwolnić i wrócić do domu, by ocalić Asgard przez zagładą. Zagrożenie sprowadziła bezwzględna Hela. Zanim jednak Thor będzie mógł uratować swój świat, stanie do walki w zawodach gladiatorów. Nie będzie to łatwe, ponieważ jego przeciwnikiem zostanie Hulk.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.