Dlaczego Dursleyowie tak nienawidzili Harry'ego? Fani wysnuli ciekawą teorię

27.12.2019 14:03
Dlaczego Dursleyowie tak nienawidzili Harry'ego? Fani wysnuli ciekawą teorię Fot. kadr z filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa" / Warner Bros.

Dlaczego rodzina Harry'ego Pottera pałała do niego tak olbrzymią niechęcią? Twórcy jednej z teorii rzucili nowe światło na tę kwestię.

Harry Potter został sierotą w wieku niemowlęcym. Gdy Lord Voldemort zamordował jego rodziców, chłopiec trafił pod opiekę siostry swojej zmarłej matki. Dorastanie u Dursleyów było dla Harry'ego istnym piekłem. Poniżany, ignorowany i dyskryminowany chłopiec żył jak służący, mieszkając w komórce pod schodami. Dlaczego Petunia, Vernon i Dudley pałali do młodego czarodzieja tak wielką niechęcią? Wydawać by się mogło, że była to kwestia uprzedzeń i starych rodzinnych waśni. Petunia była bowiem zazdrosna o magiczne zdolności młodszej siostry, o których sama marzyła. Jednak co jeśli za uczuciami Dursleyów kryło się coś więcej?

Dlaczego Dursleyowie tak nienawidzili Harry'ego? 

Tuż przed ostatecznym starciem z Voldemortem, Harry odkrył, że jest horkruksem. Cząstka duszy czarnoksiężnika wszczepiła się w chłopca w chwili, gdy matka oddała za niego życie. Kiedy Harry, Ron i Hermiona prowadzili swoje poszukiwania, dowiedzieliśmy się, że horkruksy znacząco wpływają na osoby znajdujące się w ich pobliżu. Medalion Salazara Slytherina, zawierający cząstkę duszy Voldemorta, sprawiał, że przyjaciele zwracali się przeciwko sobie. Narastał w nich gniew, poczucie zazdrości i paranoja

Przeczytaj także

Zatem, co jeśli nienawiść Dursleyów do Harry'ego spowodowana była nie ich osobistymi pobudkami, a działaniem horkruksa? Owszem, można podnieść argument, że Ron, Hermiona i inni przyjaciele Harry'ego nie żywili do niego negatywnych uczuć, mimo żyjącej w nim cząstki Voldemorta. Musimy mieć jednak na uwadze, że Dursleyowie byli mugolami, a co więcej - wystawieni byli na działanie horksurksa znacznie dłużej, niż ktokolwiek inny. Żyli bowiem z chłopcem pod jednym dachem przez kilkanaście lat. 

Zobacz też: "Harry Potter" - 6 magicznych szczegółów, których z pewnością nigdy nie zauważyliście 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.