Dlaczego Hugh Jackman zrezygnował z roli Wolverine'a?

Sergiusz Kurczuk
28.12.2017 10:26
Dlaczego Hugh Jackman zrezygnował z roli Wolverine'a? Fot. kadr z filmu X-Men: Days of Future Past

Australijski gwiazdor, który od 17 lat wcielał się w najpopularniejszego z X-Men, wyznał co spowodowało, że postanowił zrezygnować z roli Wolverine'a.

Dla wielu osób Wolverine automatycznie kojarzy się z Hugh Jackmanem. Nic dziwnego. Ten aktor jest prawdziwym weteranem filmów o X-Men. W ciągu 17 lat w postać Wolverine'a wcielił się aż 9 razy. Oprócz produkcji opowiadających o grupie mutantów ratujących ludzkość Jackman wystąpił w 3 solowych filmach o Rosomaku. Ostatni z nich „Wolverine: Logan z 2017 roku zakończył historię o mutancie obdarzonym czynnikiem samogojącym i wysuwanymi z dłoni pazurami. Po premierze filmu aktor wielokrotnie podkreślał, że kończy z rolą Wolverine'a. 

W końcu postanowił zdradzić, co spowodowało, że podjął taką decyzję. Wszystko przez kolację z Jerrym Seinfeldem. To właśnie komik dał Jackmanowi radę, że czas zerwać z rolą X-Mana. Aktor wyjawił to podczas rozmowy z Vanity.

To się stało podczas kolacji z Jerrym Seinfeldem, który jest moim przyjacielem. Zapytałem go o koniec jego serialu [„Kroniki Seinfelda”]. Zadałem mu pytanie: „Jak do tego, doszło, że podjąłeś taką decyzję” i tak dalej, a on powiedział coś w rodzaju: „No cóż, zawsze wierzyłem, że nigdy nie powinno się dawać z siebie wszystkiego, bo to wymaga prawie herkulesowego wysiłku, żeby zacząć od początku. Zawsze powinieneś mieć jakąś rezerwę. Coś w stylu: wyjdź z przyjęcia, zanim zrobi się za późno. Ta decyzja popchnie cię w kierunku następnej rzeczy”. 

Wolverine (Hugh Jackman) Fot. kadr z filmu X-Men

Ta rozmowa spowodowała, że Jackman zaczął myśleć o swojej karierze i roli, z którą od lat jest utożsamiany. Oznajmił żonie, że „Wolverine: Logan” będzie jego ostatnim filmem na podstawie komiksów Marvela.

Wstałem następnego ranka z myślą w głowie, że [reżyser „Logana”] Jim Mangold i ja będziemy pracować nad tym filmem, traktując go nie jak film superbohaterski, traktując [Wolverine'a] nie jak superbohatera, tylko jak człowieka, który przeżył życie pełne przemocy, że zrobimy film o konsekwencjach tej przemocy. Myślałem o „Zapaśniku”. Myślałem o „Bez przebaczenia”... W momencie, kiedy o tym pomyślałem, byłem pełen pozytywnej energii, bardzo podekscytowany, absolutnie pewien, że nie zagram już więcej tej roli i bardzo poddenerwowany. 

Po przejęciu studia 21st Century Fox przez Disneya pozostaje kwestią czasu, kiedy zobaczymy nową odsłonę przygód X-Men. Hugh Jackman jest pogodzony z myślą, że ktoś inny zajmie jego miejsce i zupełnie mu to nie przeszkadza. Najnowszym filmem o mutantach będzie Dark Phoenix”, który zadebiutuje pod koniec roku 2018. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.