Dlaczego Kapitan Marvel nie pojawiła się w filmie "Avengers: Age of Ultron"? Kevin Feige wyjaśnił tę kwestię

Sergiusz Kurczuk
04.03.2019 14:20
Dlaczego Kapitan Marvel nie pojawiła się w filmie "Avengers: Age of Ultron"? Kevin Feige wyjaśnił tę kwestię Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

Początkowo Kapitan Marvel miała zadebiutować w filmie Avengers: Age of Ultron. Szef Marvel Studios Kevin Feige ujawnił, dlaczego tak się nie stało.

Niewielu widzów filmów Marvel Studios wie, że pomysł na wprowadzenie do kinowego uniwersum Kapitan Marvel narodził się już kilka lat temu. Chociaż niektórzy cynicy uważają, że twórcy zdecydowali się stworzyć pierwszy solowy film poświęcony superbohaterce z MCU pod wpływem akcji #MeToo, prawda jest zupełnie inna. Carol Danvers miała dołączyć do superbohaterów już w roku 2015 w drugiej części "Avengers". Dlaczego tak się nie stało?

Kapitan Marvel w "Avengers: Age of Ultron"?

Prawdziwi fanatycy Marvel Studios doskonale pamiętają, że Kevin Feige zapowiedział debiut potężnej superbohaterki kilka lat temu. Z tego powodu w sieci wypłynął stary wywiad z szefem Marvel Studios, z którego wynika, że Joss Whedon przewidywał w pierwszej wersji scenariusza "Age of Ultron" postać Kapitan Marvel. W drafcie pojawił się opis finałowej sceny, w której nowa członkini Avengers pojawia się na zgrupowaniu superbohaterów w nowojorskiej siedzibie drużyny. Niestety do występu nie doszło, ponieważ studio postanowiło zachować Carol Danvers na później i wykorzystać ją w solowym filmie.

Przeczytaj także

Feige wytłumaczył decyzję Marvel Studios w wywiadzie z 2015 roku dla serwisu Birth. Movies. Death.

Była w pierwszej wersji scenariusza. Według mnie to by zaszkodziło tej postaci - poznalibyśmy ją w pełni ukształtowaną w kostiumie, już jako członkinię Avengers, a 90% widowni pytałoby "Kto to jest?". Nie tak robiliśmy to wcześniej. Pamiętacie sposób, w którym ujawniliśmy Scarlet Witch pod koniec filmu? To miało być miejsce na Kapitan Marvel. Joss powiedział: "Obsadzimy ja później!", a ja mu odparłem: "Tak, Joss. Obsadzimy ją później". A wcale jej nie umieściliśmy!

Feige wspomniał oczywiście o scenie po napisach do filmu "Winter Soldier".

Jak widać, twórcy nie zawsze mają pełną kontrolę nad filmami powstającymi w Marvel Studios. Oczywiście nic nie stało na drodze, by Kapitan Marvel pojawiła się wcześniej. To, że wielu widzów nie wiedziałaby, kim jest postać, prawdopodobnie zadziałałoby na korzyść postaci. Origin i tak można by opowiedzieć w osobnym filmie. Szefowie Marvel Studios zdecydowali się jednak na bardziej łopatologiczny sposób wprowadzania bohaterów.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

Czy 21. film Marvel Studios będzie tak samo dobrze odebrany, jak produkcje, które ukazały się w 2018 roku? Dowiemy się już niedługo. Polska premiera "Kapitan Marvel" odbędzie się już 8 marca 2019 roku. Jak na razie film zdobywa pozytywne opinie. Czy widzowie potwierdzą pierwsze opinie na temat historii potężnej superbohaterki? Dowiemy się za kilka dni.

>>Zobacz też: Kto jest kim w filmie "Kapitan Marvel"?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.