Dlaczego Nick Fury nie wezwał Kapitan Marvel przed atakiem Thanosa? Marvel wyjaśnił ten wątek z "Avengers: Infinity War"

Sergiusz Kurczuk
15.11.2018 12:09
Dlaczego Nick Fury nie wezwał Kapitan Marvel przed atakiem Thanosa? Marvel wyjaśnił ten wątek z "Avengers: Infinity War" Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Wydawnictwo Marvel Comics wydało prolog do filmu "Kapitan Marvel", w którym wyjaśniono, co działo się z Nickiem Fury między "Avengers: Age of Ultron" i "Avengers: Infinity War".

Nick Fury w ostatnich filmach Marvel Studios był raczej obecny duchem. Po przerwie pojawił się w końcu w scenie po napisach w "Avengers: Infinity War". Były dyrektor organizacji S.H.I.E.L.D. padł ofiarą pstryknięcia Thanosa, ale zanim rozpłynął się w powietrzu, zdążył wysłać sygnał S.O.S. do Kapitan Marvel. Fani produkcji o superbohaterach zastanawiali się, dlaczego bohater grany przez Samuela L. Jacksona zdecydował się na ten ruch dopiero kiedy Szalony Tytan odniósł zwycięstwo. Wydawnictwo Marvel Comics przygotowało komiks "Captain Marvel Prelude" #1, w którym podjęto ten wątek.

"Avengers: Infinity War" - gdzie podziewał się Nick Fury?

Do premiery filmu "Kapitan Marvel" zostało już tylko kilka miesięcy. W związku z tym twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy i ukazać, jak Carol Danvers pojawiła się w świecie MCU. W pierwszym numerze prologu do najnowszego filmu Marvel Studios głównym bohaterem jest Nick Fury. W zeszycie pojawia się również inna bohaterka sceny po napisach z "Infinity War"Maria Hill.

1 Fot. foto: Captain Marvel Prelude #1

Scenarzysta komiksu Will Corona Pilgrim postanowił skomentować pierwszy numer "Captain Marvel Prelude" i opowiedzieć o pytanie, które nurtowało widzów "Avengers 3" od wielu miesięcy. Twórca opowiedział o tym w rozmowie z portalem CBR.

Carol jest asem w rękawie i Fury nigdy nie chciał zmarnować jej pomocy, więc w końcu ją wezwał po wielu latach i przygodach u boku Avengers, kiedy zdał sobie sprawę z powagi sytuacji.

W komiksie poznajemy dalsze losy Fury'ego i Hill, którzy ostatni raz na dużym ekranie pojawili się w filmie "Avengers: Age of Ultron" z 2015 roku. Okazuje się, że agent wciąż współpracował z Kapitanem Ameryką i jego grupą Secret Avengers. Zespół podróżował po świecie, szukając pozostałości broni Chituari, które trafiły na czarny rynek. W komiksie widzimy również próbę pogodzenia ze sobą Capa i Iron Mana. Fury zdawał sobie sprawę, że wkrótce świat może potrzebować pełnego składu Avengers. W pewnym momencie pojawia się rozmowa między Hill i Furym. Agentka dowiaduje się w końcu o istnieniu Kapitan Marvel.

1 Fot. foto: kadr z komiksu Captain Marvel Prelude #1

Szef zapewnia ją, że świat nigdy nie znajdzie się w tak złym położeniu, że trzeba będzie wzywać kosmiczna superbohaterkę. Jak widać, bardzo się mylił. I to co najmniej dwukrotnie.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

Oczywiście komiks jest próbą wytłumaczenia dziury logicznej, która pojawiła się w kinowym uniwersum Marvela. W końcu atak Chituari na Nowy Jork zdecydowanie kwalifikował się na przypadek pozwalający wezwać Kapitan Marvel. Być może fabuła pierwszego solowego filmu o heroinie MCU wyjaśni pozostałe nieścisłości. W główną bohaterkę wcieli się Brie Larson. Akcja filmu dzieje się na długo przed stworzeniem Avengers, bo w roku 1995. W "Kapitan Marvel" zobaczymy początki współpracy tytułowej bohaterki z organizacją, w której pracował Fury. Produkcja trafi do kin 8 marca 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.