Dlaczego Tom Hardy chciał Andy'ego Serkisa w roli reżysera "Venoma 2"? Zaskakujący powód

07.09.2021 11:01
Dlaczego Tom Hardy chciał Andy'ego Serkisa w roli reżysera "Venoma 2"? Zaskakujący powód Fot. Album Online/East News

Już niedługo w kinach pojawi się "Venom: Let There Be Carnage" w reżyserii Andy'ego Serkisa. Wygląda na to, że to sam Tom Hardy stoi za tym, że Serkis otrzymał ofertę pracy przy tym filmie.

Venom 2 - Tom Hardy chciał Andy'ego Serkisa w roli reżysera

Pierwszy "Venom" był sukcesem komercyjnym, zyskał dużo dobrych ocen wśród widzów i chociaż krytycy raczej znęcali się nad filmem, to i tak doczekał się kontynuacji ze strony Sony Pictures. I bardzo dobrze, ponieważ drugą część zatytułowaną "Venom: Let There Be Carnage" zrealizował Andy Serkis (Cezar z "Planety Małp", Gollum z "Władcy Pierścieni"), a wśród głównych bohaterów pojawi się tytułowy Carnage, grany przez Woody'ego Harrelsona. 

Polecamy

Niedawno Andy Serkis wypowiedział się na temat procesu tworzenia filmu. W jednym z materiałów zakulisowych z okazji niedalekiej premiery "Venoma 2" dowiadujemy się m.in. że to Tom Hardy zaoferował Serkisowi pracę przy nowej produkcji. Reżyser wyjaśnił, co jego zdaniem zainspirowało taką decyzję:

Moim zdaniem Tom był genialny w "Venomie", a jego występ był zbliżony do moich - zagrał postać komputerową. Zadzwonił do mnie niedługo później kompletnie znikąd, mówiąc, że jego zdaniem byłbym idealny do zrobienia kolejnej części. Moim zdaniem moje doświadczenie w pracy z efektami specjalnymi było ważnym czynnikiem w tej operacji. Kręcimy się wokół siebie jako aktorzy od długiego czasu, więc miło było w końcu z nim popracować.

Polecamy

Hardy zadebiutuje w tym filmie jako scenarzysta wraz z Kelly Marcel, a wraz z Avim Aradem i Amy Pascal jest również producentem "Venom: Let There Be Carnage". Widać więc, że aktor jest bardzo zaangażowany w projekt:

Andy spędził całe lata przed kamerą i za kamerą. Wie doskonale czym jest występowanie jako postać CG i animacja, a także rozumie niuanse fabularne i wokalne fanaberie. Jest świetnym aktorem, świetnym reżyserem i całkiem fajnym gościem. Był perfekcyjnym kandydatem i wykonał świetną robotę.

Chociaż premierę filmu przyspieszono w USA na 1 października 2021 roku, to na razie w Polsce zobaczymy go 15 października 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.