Dlaczego reżyser „Blade Runnera 2049” nie stanie jednak za kamerą „Bonda 25”?

Natalia Hluzow
10.11.2017 11:12
Dlaczego reżyser „Blade Runnera 2049” nie stanie jednak za kamerą „Bonda 25”? Fot. kadr z wideo

Wciąż nie wiadomo, kto wyreżyseruje najnowszy film o Agencie 007, pewne jest jednak, że nie będzie to Denis Villeneuve. 

Producenci z EON Productions i MGM już od jakiegoś czasu poszukują następcy Sama Mendesa, który reżyserował dwa poprzednie filmy o Agencie 007„Skyfall” i „Spectre”. Jak informowaliśmy już w lipcu, jako potencjalni kandydaci byli rozważani Yann Demange, David Mackenzie oraz Denis Villeneuve. Jak donosi The Playlist, ten ostatni nie jest już jednak brany pod uwagę. Dlaczego?

Reżyser nowego „Blade Runnera” w jednym z ostatnich wywiadów jasno określił powód, dla którego nie stanie za kamerą „Bonda 25” i jest on dość prozaiczny. Przyczyną jest czas. A raczej jego brak. Jak powiedział Villeneuve:

Daniel Craig jest bardzo inspirującym aktorem i kontaktowano się ze mną, ale sęk tkwi w tym, że jestem teraz zajęty robieniem „Diuny”. Muszę powiedzieć, że przywilej pracowania z nim byłby dla mnie spełnieniem marzeń. Bardzo chciałbym pracować z Danielem, a film o Bondzie byłby dla mnie wyzwaniem. Myślę, że to kwestia czasu.

Nie tylko kanadyjski reżyser marzy o pracy z Craigiem, ale też Craig bardzo chciał współpracować z Villeneuevem. To jemu przede wszystkim zależało na tym, by reżyser „Blade Runnera 2049” zajął się najnowszym Bondem, co według aktora mogłoby wprowadzić powiew świeżości do franczyzy.

bond 2 Fot. foto: kadr z wideo

Tak się jednak nie stanie, gdyż kanadyjski filmowiec jest obecnie jednym z najbardziej zapracowanych reżyserów w Hollywood. I jednym z najbardziej docenianych. Jego „Sicario” i „Nowy początek” wprowadziły zupełnie nową jakość do filmów akcji i kina science-fiction, a najnowszy „Blade Runner 2049”, pomimo fiaska finansowego, został przez krytyków i fanów oryginału okrzyknięty arcydziełem. Teraz Villeneuve pracuje nad nową ekranizacją „Diuny”, a już niebawem ma zająć się filmem biograficznym Kleopatry. Nie wyklucza jednak tego, że pewnego dnia wyreżyseruje film o Bondzie i będzie pracował z Danielem Craigiem, tyle, że nie teraz, a więc i nie naraz. Aktor (znów) zapowiada bowiem, że wcielenie się w Bonda po raz piąty na pewno już będzie ostatnim.

bond 3 Fot. foto: kadr z wideo

„Bond 25” wciąż pozostaje bez reżysera, pewne jest już jednak, że nie będzie nim Denis Villeneuve. Scenariusz napiszą Neil Purvis i Robert Wade, odpowiedzialni za 6 poprzednich filmów o Bondzie, w tym wszystkie z Danielem Craigiem w roli głównej. Poza odtwórcą głównej roli, nie jest jeszcze potwierdzona obsada „Bonda 25”. Monica Bellucci wstrzymuje się od komentarzy na temat jej powrotu jako Lucia Sciarra, zaś Christoph Waltz powiedział, że nie wystąpi ponownie jako Ernst Stavro Blofeld. Premiera 25. odsłony przygód Agenta 007 zapowiedziana jest na 8 listopada 2019 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.