Dlaczego usunięto najfajniejszy Easter egg z filmu „Avengers: Infinity War”?

Sergiusz Kurczuk
28.05.2018 12:10
Dlaczego usunięto najfajniejszy Easter egg z filmu „Avengers: Infinity War”? Fot. kadr z filmu Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów

W „Avengers: Infinity War” miał się pojawić interaktywny Easter egg. Niestety dział prawny Disneya nie zgodził się na wprowadzenie nagrody dla spostrzegawczych widzów. 

Każdy film Marvel Studios zawiera w sobie setki nawiązań do komiksowych przygód superherosów. Produkcje zawierają też odniesienia do innych tekstów kultury i zjawisk popkulturowych. Oprócz tego są również Easter eggi, które nie są powiązane z innymi mediami, ale bawią widzów równie mocno. „Avengers: Infinity War” nie jest wyjątkiem. Okazuje się jednak, że zdecydowano się usunąć jeden z ciekawszych Easter eggów. Wszystko przez dział prawny Disneya. O który fragment chodziło?

„Avengers: Infinity War” - numer telefonu do Steve'a Rogersa?

Na początku filmu widzimy grupę superherosów walczących ze sługami Thanosa. Ebony Maw i Cull Obsidian zaatakowali Nowy Jork, by odebrać Doktorowi Strange'owi Kamień Czasu. Na nieszczęście dla kosmitów na pomoc magowi ruszyli Wong, Tony Stark oraz Bruce Banner, który próbował wezwać Hulka. Walka skończyła się pozostawieniem naukowca na Ziemi, który chciał ostrzec resztę herosów. Na szczęście Iron Man upuścił swój telefon, na którym miał zapisany numer do Steve'a Rogersa. W ten sposób Banner skontaktował się z grupą Secret Avengers i dołączył do bitwy o Wakandę

Tony Stark (Robert Downey Jr.) Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Twórcy pokazali ekran telefonu na tyle długo, że widzowie spokojnie mogli zapisać sobie numer (678-136-7092) i po seansie zadzwonić do samego Kapitana Ameryki. To już nie pierwszy raz, kiedy tego typu Easter egg pojawił się w filmach Marvela. Szybko jednak okazało się, że numer jest nieaktywny. Twórcy mieli jednak pomysł, żeby po zadzwonieniu pod podany numer po drugiej stronie słuchawki odezwał się głos Chrisa Evansa. Bracia Russo w rozmowie z Huffington Post wyjawili, co mieli usłyszeć widzowie, dzwoniący do Kapitana Ameryki.

Ludzie, którzy zostaliby w kinie i zadzwoniliby pod ten numer, usłyszeliby automatyczną sekretarkę Steve'a Rogersa. Wszyscy byliśmy gotowi, by to zrobić, ale dział prawny odwiódł nas od tego pomysłu. 

Czemu Disney nie pozwolił na zabawny Easter egg? Twórcy nie podali konkretnych powodów, ale prawnicy mieli zapewne swoje racje, które zbiły argumenty braci Russo. Jak zakończy się potyczka o wszechświat z Thanosem? Dowiemy się w filmie „Avengers 4”, który trafi do kin w maju 2019 roku.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.