22.02.2016 10:11

„Doctor Strange” przyłapany na planie w Londynie

Benedict Cumberbatch odziany w czerwoną pelerynę został uchwycony w Londynie podczas kręcenia filmu „Doctor Strange”. Co wyciekło z planu?

„Doctor Strange” przyłapany na planie w Londynie
foto: instagram.com/cumbernation

Dzieło będące adaptacją komiksu autorstwa Stana Lee oraz Steve’a Ditko trafi na nasze ekrany 4 listopada 2016 roku. Tytułowy bohater, powstały w 1963 roku, to były neurochirurg, który uległ wypadkowi samochodowemu, w skutek którego stracił częściowo władzę w rękach. Strange wybiera się w podróż, by znaleźć sposób na wyleczenie. W konsekwencji decyduje się jednak na to, by nauczyć się magii u Przedwiecznego i od tego momentu staje się superbohaterem ratującym świat przed złem.

W obsadzie dzieła oprócz Cumberbatcha znalazł się też Chiwetel Ejiofor, który wcieli się w rolę Barona Mordo oraz Tilda Swinton jako Przedwieczny. Na ekranie pojawi się również Rachel McAdams, Mads Mikkelsen, który zagra wroga Strange'a, oraz Benedict Wong mający się wcielić w... Wonga, czyli pomocnika doktora Strange'a i mistrza sztuk walki opiekującego się jego domem i służącym mu jako osobisty lekarz.

Podczas zdjęć w Londynie, który udaje jednak Nowy Jork, udało się uchwycić moment kręcenia sceny z udziałem Benedicta Cumberbatcha w roli Doktora Strange’a oraz Chiwetela Ejiofora jako barona Mordo. Zobaczcie jak wyglądało realizowanie sekwencji:

Udostępniony materiał nie pozwala nam się niestety bliżej przyjrzeć charakteryzacji Cumberbatcha oraz jego strojowi. Wcześniej co prawda mieliśmy ku temu okazję poprzez oficjalnie przedstawione zdjęcia, jednak nie ma to jak złapać aktora podczas jego pracy. O bliższe spojrzenie na Strange'a postarali się inni obecni podczas dnia zdjęciowego w Londynie:

Za reżyserię odpowiedzialny jest Scott Derrickson, zaś za scenariusz Jon Spaihts. Prace nad dziełem rozpoczęły się w listopadzie 2015 roku.

Czekacie na marvelowskiego „Doctora Strange'a”?

Robert Skowronski
Tagi: News Doktor Strange Benedict Cumberbatch