"Doktor Sen" - nowa zapowiedź kontynuacji "Lśnienia"

06.09.2019 10:21
"Doktor Sen" - nowa zapowiedź kontynuacji "Lśnienia" Fot. kadr z filmu Doktor Sen

W sieci pojawił się nowy teaser horroru "Doktor Sen" na podstawie książki Stephena Kinga. Produkcja jest sequelem "Lśnienia".

Twórczość Stephena Kinga jest bardzo chętnie przenoszona na duży ekran. Jesienią 2019 roku zobaczymy aż dwa horrory oparte na książkach pisarza - "To: Rozdział 2" oraz "Doktor Sen". Pierwszy tytuł jest klasyką literatury grozy. Drugi to stosunkowo nowa pozycja, ale fani czekają na jej kinową wersję równie mocno, co na dalsze losy Klubu Frajerów. "Doktor Sen" jest bowiem kontynuacją słynnego "Lśnienia". W sieci pojawił się nowy teaser filmu.

"Doktor Sen" - nowa zapowiedź horroru

"Lśnienie" to nie tylko jedna z najsłynniejszych powieści Kinga, ale również tytuł, który przeszedł do historii kinematografii za sprawą adaptacji w reżyserii Stanleya Kubricka. Chociaż produkcja znacznie różni się od literackiego pierwowzoru, stała się arcydziełem wychodzącym poza ramy gatunku. Okazuje się, że "Doktor Sen" będzie nawiązywał do filmu Kubricka, co jeszcze bardziej rozpala oczekiwania fanów.

Przeczytaj także

Twórcy postanowili podzielić się krótkim teaserem zwiastującym premierę filmu. Co prawda wideo trwa tylko 6 sekund, ale spełnia swoje zadanie - nie tylko budzi niepokój, ale również  sprawia, że widz chce zobaczyć więcej.

Świat znowu zalśni. Finałowy zwiastun w niedzielę.

W teaserze widzimy głównego bohatera - dorosłego Dana Torrence'a, w którego wcielił się Ewan McGregor. Dla osób, które mają krótką pamięć, Dan jest synem Jacka Torrence'a - głównego bohatera "Lśnienia" i cechuje się nadnaturalnymi zdolnościami. Z tego powodu w zapowiedzi widzimy fragmenty scen, które rozegrały się w hotelu Panorama. Widzimy też wiele przerażających urywków, które będą mieć miejsce w teraźniejszości protagonisty. Twórcy zapowiadają nie tylko premierę filmu "Doktor Sen", ale również nowy, finałowy zwiastun, który zobaczymy już 8 września 2019 roku. Kiedy produkcja trafi do kin?

Przeczytaj także

"Doktor Sen" - kiedy premiera horroru?

W produkcji reżyserowanej przez Mike'a Flanagana ("Nawiedzony dom na wzgórzu", "Gra Geralda") Dany znajdzie spokój po makabrycznych wydarzeniach z dzieciństwa. Nie potrwa on jednak długo. W życiu mężczyzny pojawi się bowiem nastoletnia Abra (Kyliegh Curran), która ma podobne zdolności, co tytułowy bohater. Dziewczynę ściga tajemnicza organizacja znana jako Węzeł, na której czele zdaje się stać Rose Kapelusz (Rebecca Ferguson). Dan i Abra będą musieli wykorzystać swoje nadprzyrodzone umiejętności do walki z mroczną sektą, która szuka nieśmiertelności.

Przeczytaj także

W pozostałych rolach wystąpili Jacob Tremblay, Cliff Curtis, Bruce Greenwood, Emily Alyn Lind, Catherine Parker oraz Zahn McClarnon. Światowa premiera filmu odbędzie się 30 października 2019 roku. Do Polski "Doktor Sen" trafi dwa tygodnie później. Film zobaczymy 15 listopada 2019 roku. 

Zobacz też: "Doktor Sen": Jak Stephen King i odtwórca Danny'ego Torrance'a zareagowali na zwiastun kontynuacji "Lśnienia"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.