10.10.2019 10:25

"Doktor Sen": odniesienia do "Lśnienia" na nowych plakatach horroru

Do premiery horroru "Doktor Sen" zostało już kilka tygodni. Z tego powodu w sieci pojawiły się nowe plakaty filmu odnoszące się do filmu "Lśnienie".

Lśnienie
foto: kadr z filmu "Lśnienie"

Jesień to czas, w którym w kinach pojawia się bardzo dużo horrorów, co ma oczywiście związek ze świętem Halloween. Jednym z największych twórców opowieści grozy na świecie jest Stephen King, którego twórczość często wykorzystywana jest przez filmowców. Już niedługo zadebiutuje kolejna adaptacja jego powieści. Tym razem zobaczymy filmową wersję książki "Doktor Sen" - kontynuacji kultowego "Lśnienia". Z tego powodu w sieci pojawiły się nowe plakaty odnoszące się do słynnego filmu Stanleya Kubricka

"Doktor Sen" - nowe plakaty nawiązujące do "Lśnienia"

Film w reżyserii Mike'a Flanagana, podobnie jak powieść Kinga, skupia się na losach dorosłego Danny'ego Torrance'a (Ewan McGregor) - syna głównego bohatera "Lśnienia". W "Doktorze Śnie" jest już dojrzałym mężczyzną, który wykorzystuje swoje nadnaturalne zdolności, by uśmierzać ból cierpiących ludzi. W końcu poznaje dziewczynkę (Kyliegh Curran), która ma podobne zdolności. Okazuje się, że poluje na nią tajemnicza organizacja, której przywódczyni (Rebecca Ferguson) żywi się mocami nieprzeciętnych osób. Dan i Abra muszą wrócić do hotelu Panorama, gdzie stoczą ostateczny pojedynek z Rose Kapelusz i jej popleczniczkami.

Działania marketingowe mające na celu promocje filmu od samego początku podkreślały, że "Doktor Sen" to kontynuacja "Lśnienia". Nie chodzi jedynie o książkę Kinga, ale również film Kubricka. W zwiastunach zaprezentowano bowiem wiele odniesień do filmu z 1980 roku. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych plakatów, które zabierają odbiorcę do hotelu Panorama.

Ewan McGregor (Doktor Sen)
Ewan McGregor (Doktor Sen)
Przeczytaj także "Doktor Sen": Jak Stephen King i odtwórca Danny'ego Torrance'a zareagowali na zwiastun kontynuacji "Lśnienia"?
Doktor Sen
Doktor Sen

Obie grafiki nawiązują do słynnych scen z "Lśnienia". Żółty plakat stworzony na rynek międzynarodowy przedstawia Danny'ego patrzącego przez zniszczone drzwi. Dziurę wybił przed laty jego ojciec, który stał w podobnej pozie. Miał jednak ze sobą siekierę i szaleństwo w oczach.

Lśnienie
Lśnienie
Przeczytaj także Siekiera z horroru "Lśnienie" sprzedana za pokaźną kwotę

Drugi plakat, w którym dominuje czerwień, powstał z myślą o amerykańskich widzach. Widzimy na nim tytułowego bohatera, który kroczy jednym z korytarzy hotelu. Naprzeciw niego na dziecięcym rowerku nadjeżdża jego dziecięcy odpowiednik sprzed lat.

Jak bardzo "Doktor Sen" będzie zakorzeniony w "Lśnieniu" Kubricka? Przekonamy się za kilka tygodni.

Stephen King
Stephen King
Przeczytaj także Najnowsza powieść Stephena Kinga doczeka się adaptacji

"Doktor Sen" - kiedy premiera?

Flanagan nie tylko wyreżyserował film, ale odpowiada również za scenariusz. Oprócz McGregora, Curran i Ferguson w horrorze wystąpili Carl Lumbly, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind, Bruce Greenwood, Jocelin Donahue, Alex Essoe oraz Cliff Curtis. Film zadebiutuje na świecie 8 listopada 2019 roku. Do polskich kin trafi tydzień później - 15 listopada.

Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Przeczytaj także Horrory 2020: jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

Zobacz też: Stephen King uważa, że nowy horror Netfliksa ma klimat jego książek

Tagi: News Lśnienie Ewan McGregor Horror Stephen King Stanley Kubrick