"Doktor Strange 2", "Thor 4", "Black Panther 2" - Marvel opóźnił daty premiery swoich filmów

19.10.2021 11:04
"Doktor Strange 2", "Thor 4", "Black Panther 2" - Marvel opóźnił daty premiery swoich filmów Fot. ?Marvel/?Walt Disney Studios Motion Pictures/courtesy Everett Collection

Marvel właśnie ogłosił, że zamierza opóźnić wiele ze swoich nadchodzących filmów. Zmiany dotyczą wielu wyczekiwanych hitów - w tym kontynuacji "Doktora Strange'a" i "Black Panthera".

Marvel opóźnia swoje filmy na kilka miesięcy przed premierą

Rok 2021 powoli zbliża się do końca, ale to nie oznacza, że Marvel jakkolwiek zwalnia z premierami swoich filmów - jeszcze w ciągu kolejnych dwóch miesięcy zobaczymy kinowe filmy "Eternals" i "Spider-Man: No Way Home", a na polu serialowym doczekamy się "Hawkeye'a" na Disney+. Firma chce chyba jednak nam dać odpocząć, ponieważ nieco opóźniła premiery przyszłorocznych (i kolejnych) filmów.

Polecamy

Jak podaje Deadline, za decyzją Disneya nie stoją żadne próby testowania hybrydowej dystrybucji - mowa raczej o kwestiach kreatywnych i oddaniu odpowiedniego czasu twórcom na to, by mogli odpowiednio dobrze zrealizować swoje firmy. Zresztą większość tych dat i tak była zarezerwowana dla innych produkcji Marvela/Disneya, więc tutaj jest to po prostu efekt domino - opóźnienie jednego filmu sprawia, że poruszają się kolejne produkcje. 

Największą zmianą jest niezatytułowany "Indiana Jones", który miał się pojawić w weekend 29 lipca 2022 roku, rywalizując z "Black Adamem" od DC Comics. Film przesunięto na 30 czerwca 2023 roku. 

"Doktor Strange in the Multiverse of Madness" od Sama Raimiego teraz zadebiutuje 6 maja 2022 roku, a nie jak pierwotnie planowano 25 marca. I tutaj zaczyna się wspomniany efekt domino - to bowiem sprawia, że "Thor: Love and Thunder" pojawi się w kinach 8 lipca 2022 roku, a "Black Panther: Wakanda Forever" zostanie opóźniony do 11 listopada 2022 roku. 

Polecamy

To nie koniec tego domino - "Black Panther 2" zabierze datę premiery filmowi "The Marvels" od Nii DaCosty. Sequel "Kapitan Marvel" z gościnnymi występami innych superbohaterek zadebiutuje tym samym 17 lutego 2023 roku, a to natomiast przesunie nam premierę "Ant-Man and the Wasp: Quantumania". Ten pierwotnie miał się pojawić właśnie w lutym 2023 roku, jednak w wyniku zmian zadebiutuje 28 lipca 2023 roku.

Jedynym filmem Marvela, który do tej pory nie doczekał się zmiany premiery, jest produkcja "Strażnicy Galaktyki 3" - ta nadal ma się pojawić 5 maja 2023 roku. Mamy jeszcze jeden "niezatytułowany film Marvel Studios", który został natomiast przyspieszony o tydzień - z 10 listopada na 3 listopada 2023 roku. Strzelamy, że to może być jedno z nowych IP firmy pokroju "Fantastycznej czwórki" czy "X-Men" (albo może "Deadpool 3").

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.