Doktor Who kobietą! Radykalni fani nie będą pocieszeni

Sergiusz Kurczuk
17.07.2017 15:07
Doktor Who kobietą! Radykalni fani nie będą pocieszeni Fot. kadr z filmu

W kultowego Doktora Who zagrało już dwunastu aktorów. Tym razem w podróżnika w czasie wcieli się aktorka Jodie Whittaker. 

Fani najdłuższego serialu science-fiction w historii telewizji, od dawna czekali na informację, kto tym razem wcieli się w tytułową postać. Okazało się, że trzynasty Doktor Who będzie kobietą! Od dawna pojawiały się spekulacje, że Władca Czasu zmieni płeć, jednak nie wszyscy brali te doniesienia na poważnie. Tuż po finale Wimbledonu, w BBC i na oficjalnym Twitterze serialu, wyemitowano pierwszą zapowiedź nowej serii. Doktorem Who została 35-letnia Jodie Whittaker.

Aktorka występowała w serialach „Black Mirror" i „Tess D'Urbervilles", ale największą sławę przyniósł jej udział w „Broadchurch", gdzie grała matkę zamordowanego chłopca. Scenarzysta serialu Chris Chibnall współpracował już z Whittaker na planie „Broadchurch". „Jej przesłuchanie rzuciło nas na kolana” - przyznał Chibnall w jednym z wywiadów. Do tej pory w roli tytułowego Doktora zawsze występowali mężczyźni.

Przełomowa decyzja BBC nie wszystkim przypadła do gustu. W sieci pojawiły się negatywne głosy niektórych fanów, przywiązanych do męskiej formy głównego bohatera. Pojawia się więc pytanie, czy odważny krok stacji nie przyczyni się do straty widzów? Z drugiej strony, prędzej czy później Doktor Who w końcu musiał stać się kobietą, a zmianie aktora wcielającego się w głównego bohatera zawsze towarzyszyły spore kontrowersje. Kobieca wersja podróżnika w czasie daje też twórcom serialu większe pole do popisu. Tylko żeby 13. nie okazała się pechową liczbą. Whittaker jako Doktor Who zadebiutuje już w grudniu 2017 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.