20.02.2018 14:47

Dolph Lundgren opowiada o szczegółach fabuły „Aquamana”

Aktor znany z wielu filmów akcji lat 80. opowiedział o swoim nowym filmie, w którym wcieli się w króla podwodnego państwa Xebel, o imieniu Nereus.

Dolph Lundgren opowiada o szczegółach fabuły „Aquamana”
foto: PER/Capital Pictures/EAST NEWS

Kilka dni temu pojawiła się plotka, która głosiła, że DC planuje zmienić pochodzenie jednej z głównych postaci filmu o królu Atlantydy, a mianowicie jego żony, królowej Mery. Jak się okazuje, informacje były prawdziwe i w nadchodzącym „Aquamanie” początki postaci granej przez Amber Heard ulegną kosmetycznym poprawkom. 

Plotkę potwierdził aktor Dolph Lundgren, który w filmie wcieli się w króla Nereusa, władcę podwodnego państwa Xebel, które w komiksach jest kolonią karną podlegającą Atlantydzie, mieszczącą się w okolicach Trójkąta Bermudzkiego:

"

Dobrze jest być królem. W dużym skrócie, staram się utrzymać porządek w tym państwie bezprawia, razem z Amber Heard, która wciela się w moją córkę. Stara się mnie przekonać, żebym dołączył do strony dobra. "

Mera będzie córką króla Nereusa

To, że Mera jest córką króla jest zasadniczo różni się od komiksowych tradycji. Oryginalnie, Mera jest narzeczoną Nereusa, choć nie jest to związek zbudowany na miłości, a raczej manewr polityczny (a la małżeństwo Sansy z Joeffrey'em w „Grze o Tron”). Kobieta ucieka spod klosza nałożonego na nią przez jej przyszłego męża i szuka pomocy. Otrzymuje ją od króla Atlantydy, Arthura Curry'ego/Aquamana.

Para niedługo potem się zakochuje, a następnie zawiera małżeństwo, co powoduje, że Mera staje się królową Atlantydy. W niektórych seriach komiksów Arthur i Mera doczekują się potomka, ale biorąc pod uwagę fakt, że w nadchodzącym filmie bohaterowie dopiero zawiążą między sobą współpracę, wizja małego księcia Atlantydy wydaje się być całkiem odległa.

Wygląda na to, że James Wan chciał uniknąć niezręcznego trójkąta miłosnego między młodymi postaciami Jasona Momoa i Amber Heard, a starszym panem Dolphem Lundgrenem. Dzięki temu relacja między Aquamanem a Merą będzie bardziej przypominała zakazaną miłość z szekspirowskiego dramatu „Romeo i Julia”, niż dziwny związek między Edwardem, Bellą i Jacob znany z serii „Zmierzch”.

„Aquaman” zadebiutuje w kinach dopiero 21 grudnia 2018 roku. Fani mogą go jednak już zobaczyć w wydanej niedawno na DVD „Lidze Sprawiedliwości”.

Kamil Kacperski
Tagi: News Aquaman