Dolph Lundgren zmierzy się z Aquamanem

Robert Skowronski
13.04.2017 11:49
Dolph Lundgren zmierzy się z Aquamanem Fot. kadr z filmu

Wiemy kto wcieli się w króla Nereusa, władcę podwodnego królestwa Xebel, a jednocześnie wroga Aquamana. Tą osobą jest gwiazda kina akcji, Dolph Lundgren.

W maju 2017 roku w Australii ma paść pierwszy klaps na planie solowego filmu o Aquamanie, w którego wciela się Jason Momoa. Do obsady kolejnego dzieła od DC Comics w reżyserii Jamesa Wana dołączył Dolph Lundgren. Z pewnością pamiętacie go z występów w takich akcyjniakach, jak: „Uniwersalny żołnierz”, „Punisher”, „Niezniszczalni” czy z roli Ivana Drago w „Rockym 4”.

Żeby nie było wątpliwości oto i on:

Nereus będzie chciał zabić Aquamana, zaś jego żonę Merę (w tej roli Amber Heard) traktuje jako swoją własność. Postać została stworzona przez Geoffa Johnsa i Paula Pelletiera zaledwie w 2013 roku. Nereus debiutował w 19. zeszycie 7. serii „Aquamana”. Posiada on moc hydrokinezy, co pozwala mu manipulować wodą według jego uznania - może wywoływać fale, wzbudzać silne prądy lub też zamrozić ciecz przekształcając ją w broń.

W obsadzie filmu jest również Temuera Morrison, Willem Dafoe, Nuidis Vulko, Patrick Wilson, Nicole Kidman, Yahya Abdul-Mateen. Nie wiadomo czy obsada się jeszcze rozszerzy. Nie ma też pewności co do tego o czym opowie fabuła, ale Jason Momoa jakiś czas temu zdradził, że studiuje komiks „New 52”, a trzeba wiedzieć, że pojawia się tam postać Nereusa.

Scenariusz dzieła napisał Will Beall, zaś premiera przewidziana jest na 2018 rok. Widowisko miało pierwotnie trafić do kin 5 października 2018 roku. Teraz Warner chce je wprowadzić dwa miesiące później.

Aquaman pojawi się wcześniej w filmie Zacka Snydera, „Liga Sprawiedliwości”. Obraz trafi do kin 17 listopada 2017 roku, a na ekranie zjawią się Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Cyborg (Ray Fisher), Flash (Ezra Miller) oraz Aquaman (Jason Momoa).

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.