13.04.2017 11:49

Dolph Lundgren zmierzy się z Aquamanem

Wiemy kto wcieli się w króla Nereusa, władcę podwodnego królestwa Xebel, a jednocześnie wroga Aquamana. Tą osobą jest gwiazda kina akcji, Dolph Lundgren.

Dolph Lundgren zmierzy się z Aquamanem
foto: kadr z filmu

W maju 2017 roku w Australii ma paść pierwszy klaps na planie solowego filmu o Aquamanie, w którego wciela się Jason Momoa. Do obsady kolejnego dzieła od DC Comics w reżyserii Jamesa Wana dołączył Dolph Lundgren. Z pewnością pamiętacie go z występów w takich akcyjniakach, jak: „Uniwersalny żołnierz”, „Punisher”, „Niezniszczalni” czy z roli Ivana Drago w „Rockym 4”.

Żeby nie było wątpliwości oto i on:

Nereus będzie chciał zabić Aquamana, zaś jego żonę Merę (w tej roli Amber Heard) traktuje jako swoją własność. Postać została stworzona przez Geoffa Johnsa i Paula Pelletiera zaledwie w 2013 roku. Nereus debiutował w 19. zeszycie 7. serii „Aquamana”. Posiada on moc hydrokinezy, co pozwala mu manipulować wodą według jego uznania - może wywoływać fale, wzbudzać silne prądy lub też zamrozić ciecz przekształcając ją w broń.

W obsadzie filmu jest również Temuera Morrison, Willem Dafoe, Nuidis Vulko, Patrick Wilson, Nicole Kidman, Yahya Abdul-Mateen. Nie wiadomo czy obsada się jeszcze rozszerzy. Nie ma też pewności co do tego o czym opowie fabuła, ale Jason Momoa jakiś czas temu zdradził, że studiuje komiks „New 52”, a trzeba wiedzieć, że pojawia się tam postać Nereusa.

Scenariusz dzieła napisał Will Beall, zaś premiera przewidziana jest na 2018 rok. Widowisko miało pierwotnie trafić do kin 5 października 2018 roku. Teraz Warner chce je wprowadzić dwa miesiące później.

Aquaman pojawi się wcześniej w filmie Zacka Snydera, „Liga Sprawiedliwości”. Obraz trafi do kin 17 listopada 2017 roku, a na ekranie zjawią się Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Cyborg (Ray Fisher), Flash (Ezra Miller) oraz Aquaman (Jason Momoa).

Co sądzisz o wyborze Dolpha Lundgrena?

Robert Skowronski
Tagi: News Aquaman