Donald Trump ściągnął przemówienie z „Legalnej blondynki”?

Kamil Dachnij
17.05.2017 11:41
Donald Trump ściągnął przemówienie z „Legalnej blondynki”? Fot. kadr z filmu

Jimmy Fallon odnalazł łudzące podobieństwo przemówienia Donalda Trumpa do tego, które wygłosiła Reese Witherspoon w filmie „Legalna blondynka”. 

Niedawne przemówienie Donalda Trumpa na uniwersytecie w Liberty było główną atrakcją monologu Jimmy’ego Fallona w jego poniedziałkowym wydaniu „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. Gospodarz programu nabijał się w swoim stylu z Trumpa, ale najbardziej zaskakujące było jego wskazanie podobieństwa między słowami prezydenta Stanów Zjednoczonych, a tymi, które wygłosiła Elle Woods grana przez Reese Witherspoon w komedii „Legalna blondynka” z 2001 roku. Zobaczcie sami:

Trudno nie dziwić się zmieszaniu Fallona i jego gości. Cała sytuacja była zapewne aluzją do kontrowersji związanych z Melanią Trump, która podczas przemówienia na konwencji Republikanów w 2016 roku dopuściła się plagiatu słów Michelle Obamy sprzed dziewięciu lat. Jednak sytuacja związana z jej mężem jest kuriozalna – czyżby osoby piszące teksty dla prezydenta czerpały inspiracje z amerykańskich komedii? Aż ciężko w to uwierzyć.

„Legalna blondynka”, adaptowana z książki Amandy Brown o tym samym tytule, to dziś raczej zapomniany tytuł, mimo iż okazał się zaskakującym hitem kasowym, co przyczyniło się do powstania sequela w 2003 roku oraz spin-offa w 2009 roku.  Jeden z recenzentów w trakcie premiery pisał o pierwszeji części w taki sposób:

Mądra komedia o bystrej blondynce – to byłaby sensacja. Ale głupia komedia o bystrej blondynce okazuje się całkiem niezła.

Film opowiadał o Elle Wood, która za wszelką cenę chciała udowodnić swojemu byłemu chłopakowi, że w żaden sposób nie odstaje od niego intelektem. Z tego powodu rozpoczyna studia prawnicze. Teraz za sprawą Fallona, obraz pełen durnych stereotypów teraz na zawsze będzie wiązany z prezydentem o pomarańczowych włosach.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.