12.04.2018 14:09

Donnie Yen dołączył do obsady aktorskiego filmu „Mulan”

Aktor znany z m.in: „Rogue One: A Star Wars Story”, tym razem wcieli się w mentora tytułowej heroiny. Tym samym dołącza do wielu gwiazd, które wystąpią w nadchodzących filmach Disneya.

Donnie Yen w XXX: Return of Xander Cage
foto: kadr z filmu

Donnie Yen dołączył do obsady aktorskiego filmu „Mulan” Disneya. Produkcja oparta będzie oczywiście na szalenie popularnej animacji z lat 90. Aktor znany z filmów o sztukach walki wcieli się w postać Tunga, mentora i nauczyciela postaci tytułowej, w którą wciela się chińska aktorka Crystal Liu. Premiera filmu odbędzie się 27 maja 2020 roku.

„Mulan” to kolejna z zapowiedzianych aktorskich adaptacji klasycznych bajek Disneya. Widzowie mieli już okazję zobaczyć „Księgę Dżungli” oraz „Piękną i Bestię”, natomiast następny w kolejce jest „Król Lew”, w którym wystąpią Beyonce i Donald Glover. Aktorzy wcielą się kolejno w Nalę i Simbę. Oprócz tego powstają jeszcze „Dumbo” w reżyserii Tima Burtona oraz „Aladyn”, w którym zagra Will Smith.

Kiedy premiera aktorskiej wersji Mulan?

„Mulan” jest oparta na starej chińskiej legendzie, która opowiada o dziewczynie-wojowniczce. Gdy bohaterka dowiaduje się, że jej ojciec może zostać powołany do wojska, to postanawia sama przebrać się za mężczyznę i dołączyć do armii za niego. W przygodach towarzyszą jej miniaturowy smok Mushu (w polskiej wersji językowej wcielił się w niego Jerzy Stuhr) oraz chrząszcz Cri-Kee, który jest „talizmanem” rodziny Fu, z której pochodzi Mulan.

Reżyserią zajmie się Niko Caro. Artystka została drugą reżyserką w historii Disneya, która stworzy film o budżecie wynoszącym ponad 100 milionów dolarów. Pierwszą była Ava DuVernay, która stała za kamerą „Pułapki Czasu”. Premiera „Mulan” jest planowana na 27 maja 2020 roku.  

Kamil Kacperski
Tagi: News Mulan Donnie Yen