Donnie Yen dołączył do obsady aktorskiego filmu „Mulan”

Kamil Kacperski
12.04.2018 14:09
Donnie Yen w XXX: Return of Xander Cage|undefined Fot. kadr z filmu

Aktor znany z m.in: „Rogue One: A Star Wars Story”, tym razem wcieli się w mentora tytułowej heroiny. Tym samym dołącza do wielu gwiazd, które wystąpią w nadchodzących filmach Disneya.

Donnie Yen dołączył do obsady aktorskiego filmu „Mulan” Disneya. Produkcja oparta będzie oczywiście na szalenie popularnej animacji z lat 90. Aktor znany z filmów o sztukach walki wcieli się w postać Tunga, mentora i nauczyciela postaci tytułowej, w którą wciela się chińska aktorka Crystal Liu. Premiera filmu odbędzie się 27 maja 2020 roku.

„Mulan” to kolejna z zapowiedzianych aktorskich adaptacji klasycznych bajek Disneya. Widzowie mieli już okazję zobaczyć „Księgę Dżungli” oraz „Piękną i Bestię”, natomiast następny w kolejce jest „Król Lew”, w którym wystąpią Beyonce i Donald Glover. Aktorzy wcielą się kolejno w Nalę i Simbę. Oprócz tego powstają jeszcze „Dumbo” w reżyserii Tima Burtona oraz „Aladyn”, w którym zagra Will Smith.

Kiedy premiera aktorskiej wersji Mulan?

„Mulan” jest oparta na starej chińskiej legendzie, która opowiada o dziewczynie-wojowniczce. Gdy bohaterka dowiaduje się, że jej ojciec może zostać powołany do wojska, to postanawia sama przebrać się za mężczyznę i dołączyć do armii za niego. W przygodach towarzyszą jej miniaturowy smok Mushu (w polskiej wersji językowej wcielił się w niego Jerzy Stuhr) oraz chrząszcz Cri-Kee, który jest „talizmanem” rodziny Fu, z której pochodzi Mulan.

Reżyserią zajmie się Niko Caro. Artystka została drugą reżyserką w historii Disneya, która stworzy film o budżecie wynoszącym ponad 100 milionów dolarów. Pierwszą była Ava DuVernay, która stała za kamerą „Pułapki Czasu”. Premiera „Mulan” jest planowana na 27 maja 2020 roku.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.