Donnie Yen potwierdził, że powstaje film oparty na grze „Sleeping Dogs”

Kamil Kacperski
05.02.2018 11:19
Donnie Yen potwierdził, że powstaje film oparty na grze „Sleeping Dogs” Fot. London Entertainment/Splash News/EAST NEWS/materiały prasowe

Aktor znany z azjatyckich filmów akcji potwierdził jednocześnie, że wystąpi w filmie opartym na popularnej grze studia Square Enix. 

Wiadomości dotyczące produkcji bazującej na „Sleeping Dogs” krążyły po czeluściach internetu od 2017 roku, po tym jak portal Deadline podał informacje, że w film zaangażowany jest Donnie Yen. Po roku spekulacji, aktor potwierdził na swoim oficjalnym koncie na Instagramie, że „Sleeping Dogs” oficjalnie rozpoczęło produkcję. 

Yen podzielił się kadrami z gry zestawionymi z fotosami z filmów, w których aktor występował. Podobieństwa są widoczne na pierwszy rzut oka, a sam Donnie Yen wydaje się być bardzo podekscytowany możliwością zagrania w „Sleeping Dogs”:

Czasami wielkie rzeczy potrzebują trochę więcej czasu - „Sleeping Dogs” oficjalnie powstaje, jesteście na to gotowi?

Donnie Yen w „Sleeping Dogs” - kiedy premiera?

Na razie o filmie nie wiadomo nic więcej - nie znamy reżysera, scenarzysty, czy innych członków obsady. Można jednak założyć, że Donnie Yen wcieli się w postać Wei Shena, głównego bohatera gry „Sleeping Dogs”. Shen jest policjantem, który pracuje pod przykrywką w triadzie z Hong Kongu. Jego zadaniem jest infiltracja organizacji przestępczej. Przez balansowanie na granicy prawa, protagonista często wdaje się w brutalne bójki, czy pościgi oraz inną działalność przestępczą.

Biorąc pod uwagę tematykę oraz samą treść gry, Donnie Yen wydaje się być idealnym aktorem do odegrania roli Wei Shena. Jego występy w serii „Yip Man” pokazały, że aktor jest ekspertem w sztukach walki, a rola w „Rogue One: A Star Wars Story” przyniosła mu międzynarodową sławę, która niewątpliwie pomoże w promowaniu filmu „Sleeping Dogs”.

Teraz pozostaje jedynie mieć nadzieję, że twórcy filmu „Sleeping Dogs” nie pójdą drogą obraną przez wszystkich dotychczasowych reżyserów, którzy pracowali przy produkcjach na podstawie gier komputerowych. Po takich niewypałach jak „Assassin's Creed”, czy „Warcraft”, należy trzymać kciuki, że nareszcie osoby zaangażowane w produkcję faktycznie postarają się przy pracy i dostarczą fanom rozrywkę na wysokim poziomie.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.