30.04.2018 17:01

„Doom”: powstaje nowa ekranizacja strzelanki. Główną bohaterką będzie tym razem kobieta

Fakt, że słynny FPS od id Software doczeka się kolejnej ekranizacji, był wielkim zaskoczeniem. Tym większym szokiem jest, że główną postacią nowym filmie „Doom” będzie kobieta.

Doom
foto: kadr ze zwiastuna filmu "Doom"

Seria „Doom” należy do najbardziej ikonicznych w historii gamingu. To m.in. dzięki niej rozwinął się gatunek FPS (first person shooter), który dziś króluje na komputerach i konsolach. Fabuła, jak w każdym porządnym FPSie, nie jest tutaj szczególnie skomplikowana i polega na odstrzeleniu jak największej ilości wrogów. W tym przypadku zadanie to należy do naukowców, którzy wykonując badania na Marsie, otwierają wrota piekieł i muszą rozprawić się ze wszystkim, co z nich wypełzło.

„Doom” – ekranizacje gry

Choć gra może poszczycić się niezwykle ważną pozycją w historii gamingu, zrealizowany na jej podstawie film z Dwaynem Johnsonem i Karlem Urbanem („Thor: Ragnarok”) w rolach głównych już niekoniecznie. Produkcja z 2005 roku otrzymała tak złe recenzje, że nikt nie spodziewał się filmowej kontynuacji. A jednak! W połowie kwietnia 2018 roku aktorka i piosenkarka, Nina Bergman, pochwaliła się na swoim Instagramie, że podpisała umowę na udział w nowym filmie „Doom”.

Teraz okazuje się, że Bergman nie będzie jedyną kobietą w obsadzie krwawej jatki z serii „Doom”. W filmie zamiast głównego bohatera pojawi się główna bohaterka, w którą wcieli się Amy Manson.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że film wyreżyseruje Tony Giglio („S.W.A.T.: Under Siege”). Zdjęcia rozpoczną się już niebawem w Bułgarii. Ku rozczarowaniu fanów pierwszej ekranizacji „Dooma” (jeśli takowi w ogóle istnieją), nowy film trafi prosto do domowej dystrybucji – na DVD/Blu-Ray lub na jedną z platform streamingowych.

Natalia Hluzow
Tagi: News Doom