25.10.2017 14:07

Dorosły Klub Frajerów na fanowskich plakatach „To: Rozdział 2”

W 2019 roku do kin trafi film „To: Rozdział 2”. Jeden z fanów ekranizacji prozy Stephena Kinga postanowił stworzyć plakaty sequela, umieszczając na nich wymarzoną obsadę. 

foto: kadr z filmu To

„To” Andresa Muschiettiego stało się kasowym hitem i jednym z najlepiej zarabiających horrorów w historii kinematografii. Nic dziwnego, w końcu reżyser sięgnął po jedno z najsłynniejszych dzieł mistrza powieści grozy Stephena Kinga. Jednak film Muschiettiego nie był pierwszą próbą przeniesienia historii miasteczka Derry i klauna Pennywise'a na taśmę filmową. W roku 1990 powstał dwuczęściowy film telewizyjny z Timem Currym w roli przerażającego upiora. Dla wszystkich, którzy czytali książkę Kinga i oglądali ekranizację z 2017 roku, informacje o powstającym sequelu nie były zaskoczeniem. W końcu w produkcji z Billem Skarsgårdem w roli Pennywise'a widzowie mieli okazję zobaczyć jedynie pierwszą walkę Klubu Frajerów ze złem z miasteczka Derry. W książce bohaterowie spotykają się po latach, by raz na zawsze powstrzymać Tańczącego Klauna przed zabójstwami dzieci.

Właśnie na tej części powieści Kinga skupi się film „To: Rozdział 2”. Na razie zdradzono jedynie, że film pojawi się w kinach w 2019 roku. Możemy się domyślać, że w rolę Pennywise'a ponownie wcieli się Skarsgård. Reszta obsady nie jest jednak na razie znana. Użytkownik serwisu Deviant Art o nicku NetoRibeiro89 zaprezentował światu swoją wymarzoną obsadę sequela „Tego”. W tym celu stworzył klimatyczne plakatydo filmu.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: To Horror