17.08.2017 11:09

Dr. Strange w nowym trailerze „Thor: Ragnarok”

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu „Thor: Ragnarok”. Pokazano w nim to, na co czekali wszyscy fani Benedicta Cumberbatcha - spotkanie boga piorunów z Dr. Strangem. 

Thor Raganrok, Dr Strange
foto: kadr z filmu

Trzecia część przygód Thora zapowiada się naprawdę dobrze. Do tej pory dostaliśmy już dwa zwiastuny filmu „Thor: Ragnarok”. Pierwszy z porywającą muzyką Led Zeppelin miał sporą dawkę humoru, ale nie ma się co dziwić, bo reżyserem drugiego sequela jest Taika Waititi, który ma na swoim koncie komedie, między innymi zabawny paradokument „Co robimy w ukryciu. Drugi zwiastun nie był już tak fajny, ale zdradził wiele nowych szczegółów dotyczących fabuły filmu. W sieci właśnie pojawił się trzeci, „międzynarodowy” trailer nowego „Thora”. Widzimy w nim dobrze znaną postać z innego filmu ze świata kinowego uniwersum Marvela.

Mowa oczywiście o Doctorze Strange'u, który pod koniec 2016 roku zadebiutował w solowym filmie. To, że Strange pojawi się w „Thor: Ragnarok”, było wiadome już od jakiegoś czasu. Dość szybko pojawiły się zdjęcia z planu, na których obok odtwórcy głównej postaci, Chrisa Hemswotha, widoczny był Benedict Cumberbatch, który wciela się w Stephena Strange'a. Zresztą obie postacie spotkały się w scenie po napisach w filmie „Doctor Strange”. W nowym zwiastunie widzimy Thora jeszcze w długich włosach, w momencie spotkania z Największym Magiem Ziemi. Scena rozgrywa się w kryjówce Strange'a Sanctum Sanctorum. Doctor informuje boga piorunów, że wyczuwa ogromną zmianę w przyszłości Thora. Przeznaczenie ma wobec syna Odyna pewne plany. 

Oczywiście chodzi o atak Heli (Cate Blanchett) na Asgard i pobyt Thora na planecie Saakar. Wszystko wskazuje na to, że Strange pojawi się jedynie na początku filmu i nie będzie brał udziału w walce z Helą. Ale kto wie? W komiksach te dwie postacie niejednokrotnie się ścierały w magicznej walce. Reszta zwiastuna to sceny dobrze znane z poprzednich trailerów, inaczej zmontowane i okraszone inną muzyką. To nie jedyna dobrze znana postać z inych filmów, która pojawi się w trzecim „Thorze”. Na planecie Saakar Thor spotka długo niewidzianego Hulka (Mark Ruffalo), który w „Avengers: Age of Ultron” postanowił opuścić Ziemię. Pojawią się też nowe postacie, m.in. Valkyrie grana przez Tessę Thompson. Co ciekawe Hulk, Dr Strange i Valkyrie (oraz Silver Surfer i Namor the Submariner) tworzyli pierwszy skład supergrupy Defenders, która w zupełnie innej wersji została przeniesiona na ekrany telewizorów w serialu Netfliksa.

Na film musimy jeszcze trochę poczekać. Polska premiera „Thor: Ragnarok” przewidziana jest na 25 października 2017 roku

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Thor Doktor Strange Zwiastuny