19.07.2018 13:12

Horror psychologiczny „Drabina Jakubowa” jednak doczeka się remake’u

Prawie 30 lat po premierze klasycznego horroru, ponownie ruszyły prace nad remakiem „Drabiny Jakubowej”. Nowy film ma znacznie różnić się od oryginału.

Drabina Jakubowa
foto: kadr z filmu "Drabina Jakubowa"

Temat zapowiadanego od 2013 roku remaku „Drabiny Jakubowej” powraca! Wszystko wskazuje na to, że film uważany przez wielu kinomanów za klasykę wśród horrorów psychologicznych, jednak doczeka się nowej wersji.

Remake „Drabiny Jakubowej” ma różnić się od oryginału

Nowe informacje na temat remaku „Drabiny Jakubowej” opublikował portal The Hollywood Reporter w lipcu 2018. W rozmowie z Guyem Burnet, który w nowej wersji ma wystąpić jako Hoffman, potwierdzono, że trwają prace nad filmem. Aktor ujawnił ponadto, że remake będzie znacznie różnił się od oryginału, co może nie spodobać się niektórym fanom. Jak powiedział:

"

Nie jest to do końca remake. Ma podobne założenia, jednak rozwinęły się one w nieco innym kierunku. „Drabina Jakubowa” znajduje się w prywatnym TOP 10 wielu osób. Dlatego wiem, że dla niektórych ludzi może to być świętokradztwo, że to robimy. Jednym się to spodoba, innym mniej, ale ja naprawdę cieszę się, że to robimy. Jestem bardzo podekscytowany. David M. Rosenthal, reżyser, jest genialny. Dla mnie jako początkującego aktora bycie częścią tego projektu jest wielkim przywilejem i wyróżnieniem. Mam nadzieję, że publiczność dobrze to przyjmie i będzie oglądać ten film w oderwaniu od tego, jaki był oryginał. "

Jak zapowiadano już w 2016 roku, reżyserem filmu jest David M. Rosenthal („Idealny facet”), zaś nad scenariuszem pracuje Jeff Buhler („Nocny pociąg z mięsem”), który bazuje na szkicu stworzonym wcześniej przez Jake’a Wade’a Halla. Prócz Guya Burneta w filmie ma wystąpić Michael Ealy.

„Drabina Jakubowa” – klasyk z 1990 roku

Oryginalna „Drabina Jakubowa” w reżyserii Adriana Lyne’a i według scenariusza Bruce’a Joela Rubina opowiadała o weteranie wojny w Wietnamie, którego dręczą dziwne halucynacje. Mimo pomocy ze strony żony, mężczyzna zaczyna gubić się w tym, co jest rzeczywistością, a co złudzeniem. Film zadebiutował na ekranach w 1990 roku, nie przynosząc wielkiego zysku. Z czasem jednak doceniono wyjątkowe zdjęcia, niepokojący klimat i ciekawe ujęcie zarówno horroru jako gatunku, jak i tematu wojny w Wietnamie. Czy nowa wersja skupi się na weteranie którejś ze współczesnych wojen? I jakie elementy oryginału zostaną zachowane? Na te informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać…

Natalia Hluzow
Tagi: News Drabina Jakubowa