„Dragon Ball” powraca do polskiej telewizji. Gdzie będzie można oglądać najnowszą serię słynnego anime?

Sergiusz Kurczuk
12.09.2018 12:21
„Dragon Ball” powraca do polskiej telewizji. Gdzie będzie można oglądać najnowszą serię słynnego anime? Fot. kadr z serialu Dragon Ball Super

„Dragon Ball Super” to najnowsza odsłona popularnego anime. Serial trafi do Polski za pośrednictwem stacji Polsat. Kiedy będzie można oglądać nowe przygody potężnych wojowników?

Serię „Dragon Ball” kojarzy na pewno nie jedna osoba, która przeżyła młodzieńcze lata na przełomie XX i XXI wieku. To właśnie wtedy seriale anime trafiły do Polski i odniosły wielki sukces. Z czasem powstały kolejne odsłony przygód najpotężniejszych wojowników we wszechświecie. Do tej pory powstało kilka seriali, filmów (zarówno animowanych, jak i aktorskich) oraz gier opartych na mandze stworzonej przez Akirę Toriyamę. W 2015 roku powstał „Dragon Ball Super” - jak dotąd ostatnia seria anime. Produkcja doczekała się 131 odcinków. Już niedługo będzie można je obejrzeć w Polsce. 

„Dragon Ball Super” - gdzie oglądać? Kiedy premiera?

Akcja serialu dzieje się po pokonaniu postaci znanej jako Majin Buu (w polskiej wersji Bubu). Goku postanowił żyć w spokoju jako farmer. Jednak całemu wszechświatowi zaczął zagrażać bóg zniszczenia Beerus - jedna z najpotężniejszych istot w całym uniwersum. Bohater musi obronić świat przed potworem. Zdobywa boskie moce, dzięki którym odwiedza wiele równoległych światów. 

Polscy fani „Dragon Ball” będą zadowoleni, bo serial w końcu trafi do naszego kraju. Prawa do „Dragon Ball Super” wykupiła stacja Polsat. To właśnie na jej antenie będzie można oglądać kolejne przygody Goku. Serial trafi na trzy kanały należące do Polsatu. Przede wszystkim „Dragon Ball Super” trafi na Polsat Games - nowość w ofercie stacji. Dodatkowo serial będzie można śledzić na kanałach TV4 i TV6. Polsat Games rusza od 1 października 2018 roku. Na razie nie zapowiedziano jednak, czy „Dragon Ball Super” wystartuje wraz z uruchomieniem kanału, czy będziemy musieli poczekać na niego nieco dłużej. Serial będzie dostępny zarówno w oryginalnej wersji z napisami, jak i z polskim dubbingiem.

To nie pierwszy ukłon w stronę fanów mangi i anime w tym roku. Niedawno ogłoszono, że wznowiono magazyn „Kawiaii”, który skupia się na japońskiej popkulturze. Chociaż „Dragon Ball Super” już się zakończył, niebawem zobaczymy kinowy film osadzony w uniwersum Smoczych Kul, który jest kontynuacją serialu. Chodzi o animację „Dragon Ball Super: Broly”, którego zwiastun zaprezentowano podczas tegorocznego San Diego Comic Con.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.