Drakula, Upiór z opery i Dzwonnik z Notre Dame w Dark Universe

Kamil Dachnij
06.06.2017 10:02
Drakula, Upiór z opery i Dzwonnik z Notre Dame w Dark Universe Fot. kadr z filmu

To dobry moment dla klasycznych potworów. Universal poszerza swoje plany rebootowe o kolejne tytuły. 

Łączone uniwersum to obecnie najmodniejszy trend w Hollywood. Marvel Studios jako pierwsze spopularyzowało ten koncept na taką skalę, co oczywiście przełożyło się na to, że Warner Bros. stworzył swoją odpowiedź w postaci DC Extended Universe. Paramount również nie chce pozostać w tyle ze swoją franczyzą „Transformersów” i w najnowszej odsłonie zgłasza ambicje do podobnego rozszerzenia świata.

Jednak dla fanów horroru najlepszą wiadomością są wszystkie poczynania wytwórni Universal, która stworzy serię rebootów z ikonicznymi potworami ze złotego okresu Hollywood. Pierwszym filmem z Dark Universe będzie „Mumia” Alexa Kurtzmana, której premiera odbędzie się w Polsce 9 czerwca 2017 roku. Po walce Toma Cruise’a z potężnym umarlakiem, w 2019 roku nadejdzie nowa wersja „Narzeczonej Frankensteina” w reżyserii Billa Condona, gdzie zobaczymy Javiera Bardema w roli potwora Frankensteina. Gdzieś w tym samym czasie Johnny Depp stanie się Niewidzialnym Człowiekiem. Dalsze plany studia tyczą się filmów o „Van Helsingu”, „Wilkołaku” (Dwayne Johnson jest łączony z główną rolą) oraz „Potworze z Czarnej Laguny”. Jednak to nie koniec.

Wspomniany Alex Kurtzmann wyjawił ostatnio, że Dark Universe zyska kolejne twarze: Drakulę, Upiora z opery oraz Dzwonnika z Notre Dame:

Znajdziemy postacie w tych filmach, które można rozwijać i ewentualnie kręcić z nimi spin-offy. Wkraczanie w mitologię potworów z całego świata jest naszym zdaniem uczciwym podejściem, zaś samo połączenie ich z innymi monstrami wydaje się naprawdę ciekawe.

Filmy „Dzwonnik z Notre Dame” z 1923 roku oraz „Upiór w operze” z 1925 roku są pierwszymi horrorami Universala ze słynnymi monstrami, stąd ich obecność jest jak najbardziej uzasadniona w Dark Universe. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy rebooty będą działy się w przeszłości, czy jednak zostaną uwspółcześnione. Wymienienie Drakuli wydaje się mniej zaskakujące, bo ciężko pominąć najsłynniejszego wampira popkultury. „Dracula: Historia nieznana” z 2014 roku miał być pierwotnie pierwszym filmem z nowego uniwersum, lecz jego nieszczególnie dobre recenzje zmusiły studio do odłożenia tego planu w czasie. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.