"Drakula" w klimacie westernu science fiction? Chloé Zhao stworzy nową wersję horroru

Sergiusz Kurczuk
05.02.2021 08:29
Bela Lugosi, Tod Browning - Drakula - kadr z filmu Fot. Universal/Collection Christophel/East News

Drakula to ikona horroru. Niedługo powstanie nowa odsłona historii o słynnym wampirze, z którą odpowie reżyserka "Eternals" Chloé Zhao.

Drakula doczeka się nowego wcielenia. Według najnowszych informacji Chloé Zhao wyreżyseruje film o wampirze osadzony w rzeczywistości będącej mieszanką westernu i science fiction.

"Drakula" - Chloé Zhao stworzy nową wersję horroru

W ciągu dekad powstała niezliczona ilość filmów z Drakulą w roli głównej. Nie zawsze bazowały one na słynnej powieści Brama Stokera i czasami wychodziły poza utarty schemat tradycyjnego horroru

Polecamy

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy "Drakula" pójdzie w podobnym kierunku. Jak podaje Variety, reżyserka znana z filmów "Jeździec", "Nomadland" i nadchodzącej produkcji Marvel Studios pod tytułem "Eternals", została wybrana jako twórczyni odpowiedzialna za odświeżoną wersję historii o hrabim Drakuli. Według zapowiedzi film Universal Pictures ma być westernem science fiction.

Polecamy

Reżyserka skomentowała swoje najnowsze przedsięwzięcie.

Zawsze fascynowały mnie wampiry i pojęcie Innego, którego uosabiają. Jestem bardzo podekscytowana pracą z Donną [Langley], Peterem [Levinsohnem] i zespołem Universal i wdzięczna, że mogę na nowo stworzyć ukochaną postać.

Peter Cramer - prezes Universal Pictures również odniósł się do współpracy z Zhao.

Wyjątkowe spojrzenie na świat Chloé rzuca nowe światło na historie osób pominiętych i niezrozumianych. Jesteśmy podekscytowani, że możemy z nią pracować, szczególnie przy filmie, który na nowo zarysuje jedną z najbardziej znanych postaci outsiderów, jakie kiedykolwiek stworzono.

Według ustaleń Variety "Dracula" Universala będzie innym filmem, niż produkowany równocześnie tytuł  Blumhouse Productions, który również ma być nowatorskim podejściem do słynnego wampira. Reżyserką drugiego "Drakuli" została Karyn Kusama.

Polecamy

"Drakula" Chloé Zhao - kiedy premiera?

Zhao nie tylko wyreżyseruje film, ale również napisze do niego scenariusz. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w tytułową rolę, ani jak będzie wyglądała pozostała obsada filmu. Trudno też powiedzieć, kiedy nowy "Drakula" trafi do kin. Na razie twórczyni wciąż oczekuje na premierę "Eternals", która została opóźniona o rok. Niewykluczone, że gdy film Marvela zadebiutuje na dużym ekranie, Zhao zostanie laureatką Oscarów. Jej ostatni film "Nomadland" według znawców filmu jest uznawany za faworyta tegorocznego rozdania statuetek Akademii Filmowej.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.