01.06.2018 11:36

Dreamworks pokazał pierwszy plakat filmu „Jak wytresować smoka 3”

Szczerbatek pozna miłość swojego życia? Tak sugeruje pierwszy plakat. Dowiedzieliśmy się również, że w przyszłym tygodniu do sieci trafi pierwszy zwiastun nowej części hitowej serii opowiadającej o wikingach i smokach. 

Szczerbatek
foto: kadr z filmu

Dreamworks pokazało fanom pierwszy plakat nadchodzącego filmu „Jak wytresować smoka 3”, który nosi podtytuł „The Hidden World”. Bohaterom poprzednich produkcji, Czkawce i Szczerbatkowi, towarzyszy nieznana dotychczas samica Nocnej Furii, srebrna, niebieskooka smoczyca, która prawdopodobnie rozkocha w sobie młodego „lidera” smoków. 

Czkawka dzierży w rękach płonący miecz, a postaci otoczone są tytułowym, dziwnym „Ukrytym światem”. Tak prezentuje się plakat w całej okazałości:

Plakat Jak wytresować smoka 3

Fabuła „Jak wytresować smoka 3”

Twórcy podzielili się z fanami również opisami fabularnymi produkcji o Czkawce i Szczerbatku. Według niego, obydwaj zaczynają pełnić najważniejsze funkcje w swoich społecznościach - chłopak przejmuje po swoim ojcu rolę wodza wioski, natomiast smok swoją odwagą i umiejętnościami staje się najbardziej szanowanym reprezentantem swojego gatunku. Sielanka nie trwa jednak długo:

"

Kiedy Czkawka w końcu spełnia swoje marzenie stworzenia pokojowej utopii dla smoków, Szczerbatek opuszcza go, ponieważ odkrywa nieudomowioną samicę Nocnej Furii. Wkrótce wiosce zaczyna grozić ogromne niebezpieczeństwo, a władza Czkawki zostaje oddana próbie. Chłopak i jego smok są zmuszeni podjąć niemożliwe decyzje, by uratować swoich bliskich. "

„Jak wytresować smoka 3” - data premiery

Do obsady filmu powracają aktorzy znani z poprzednich części produkcji, czyli m.in. Jay Baruchel w roli Czkawki. Dołączą do niego: Cate Blanchet, Gerard Butler, Kit Harrington, Jonah Hill, czy T.J. Miller. Premiera „Jak wytresować smoka 3” zaplanowana jest na 1 marca 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Jak wytresować smoka