30.05.2018 12:40

Droidy z „Gwiezdnych wojen” - który jest najlepszy? [SONDA]

Droidy pełnią w „Gwiezdnych wojnach” wyjątkowo ważne miejsce. Bez nich nie poradziliby sobie główni bohaterowie sagi, a także widzowie, którzy pokochali roboty z odległej galaktyki. Który z nich zasługuje na największe uwielbienie? Zagłosujcie w naszej sondzie.

BB-8, R2-D2, C-3PO
foto: kadr z wideo "Star Wars droids at the Oscars"

Film „Solo: A Star Wars Story” przepełniony jest nostalgią za oryginalną trylogią, a co za tym idzie – wieloma odniesieniami do klasycznych „Gwiezdnych wojen”. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć bohaterów, którzy pełnią kluczowe role w niemal każdej części „Star Wars”, mimo, że nie grają (prawie) nigdy pierwszych skrzypiec. Mowa oczywiście o droidach – konstruktorach, mechanikach, wojownikach, lekarzach, posłańcach i przyjaciołach, którzy wspierają głównych bohaterów w każdej dziedzinie.

Nie ma żadnej wątpliwości, że najsłynniejszymi droidami w całym uniwersum są R2-D2 i C-3PO. Niepozorny astromech i jego złoty przyjaciel otrzymali nawet własny serial animowany „Gwiezdne wojny: Droidy: Przygody R2-D2 i C-3PO”, który doczekał się filmowej kontynuacji. Czy jednak najsłynniejsze oznacza najlepsze i najbardziej uwielbiane przez publiczność?

W ostatnich latach ogromną popularność zdobył towarzysz Poe Damerona, BB-8, który pomagał także Rey i Finnowi. W „Solo: A Star Wars Story” pojawia się natomiast L3-37 – żeński droid, nawigator i orędowniczka praw droidów związana z postacią Lando Calrissiana.

L3-37

Nie zapominajmy też o łowcy nagród IG-88, towarzyszce Obi-Wana, R4-P17, a także K-2SO z „Łotra 1” czy o Gonku, który doczekał się nawet fanowskich zwiastunów solowego filmu – „Gonk: A Star Wars Story”.

Którego z nich lubicie najbardziej? Który zasługuje na tytuł najlepszego droida „Gwiezdnych wojen”? Zdecydujcie w naszej sondzie!

sonda droidy

Na Wasze głosy czekamy do poniedziałku 4 czerwca 2018 do godziny 12:00. Tego dnia  ogłosimy też, kogo okrzyknęliście najlepszym droidem „Gwiezdnych wojen”.

Natalia Hluzow
Tagi: Star Wars