02.01.2019 12:50

Dron opętany przez ducha seryjnego mordercy, czyli zwiastun horroru "The Drone"

Co by było, gdyby zamiast laleczki Chucky duch psychopaty opętał bardziej zaawansowaną technologicznie zabawkę? Na to pytanie odpowiedzieli twórcy horroru "The Drone".

The Drone (2019)
foto: kadr z filmu The Drone

Moda na drony powoli przechodzi, ale te urządzenia na stałe znalazły swoje zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia współczesnego człowieka. Trzeba jednak przyznać, że wisząca w powietrzu maszyna wyposażona w kamerę budzi pewien niepokój. To uczucie postanowili wykorzystać twórcy komediowego horroru pod tytułem "The Drone". W sieci ukazał się pierwszy zwiastun filmu.

"The Drone" - zwiastun horroru o morderczym dronie

Fani serii "Laleczka Chucky" powinni być dobrze zapoznani z pomysłem, na który wpadli twórcy "The Drone". Historia nie opowiada bowiem o urządzeniu sterowanym przez jakąś wielką korporację, która eliminuje ludzi za pomocą dronów. Fabuła jest o wiele bardziej pokręcona. Kontrolę nad latającą maszyną przejmuje duch zmarłego seryjnego psychopaty, któremu najwyraźniej śmierć nie jest w stanie pokrzyżować planów. Jak zapowiada się film "The Drone"?

Zwiastun rozpoczyna się niczym reklama jakiejś nowej technologii, wprowadzanej właśnie na rynek. Sielankę przerywa pytanie: "Co jeśli technologia zyska własną świadomość?". Od tej pory trailer przybiera złowieszczego charakteru, wypełnionego abstrakcyjnym poczuciem humoru. Dron nie tylko morduje kolejne ofiary w najróżniejszy sposób, ale umie również pisać, lubi bujać się w fotelu i chować pod kołdrą wystraszonych niewiast.

"The Drone" - kiedy premiera?

Fanów horrorów komediowych niektóre sceny nie powinny dziwić. Za reżyserię filmu "The Drone" odpowiada bowiem Jordan Rubin, znany między innymi z produkcji pod tytułem "Zombeavers". W stworzeniu scenariusza Rubinowi pomogli bracia Jon i Al Kaplanowie. Rubin zajmie się obecnie serialową wersją "Critters", zapowiedzianą jeszcze w 2018 roku. W rolach nowożeńców, którzy będą starali się pokonać morderczego drona, zobaczymy Alexandrę Essoe i Johna Brothertona. Światowa premiera filmu odbędzie się 28 stycznia 2019 roku na  Slamdance Festival. Na razie nie wiadomo, kiedy "The Drone" trafi do zwykłej dystrybucji. Biorąc jednak pod uwagę charakter horroru, nie będzie to raczej premiera kinowa. Produkcja trafi prawdopodobnie na serwisy VOD i platformy streamingowe.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Dron Laleczka Chucky Horror