Drugi zwiastun filmu „Thor: Ragnarok”

Sergiusz Kurczuk
24.07.2017 10:07
Drugi zwiastun filmu „Thor: Ragnarok” Fot. kadr z filmu

Bóg piorunów powraca w wielkim stylu! Na San Diego Comic Con 2017 odbyła się premiera 2. zwiastuna trzeciej części nowego filmu Marvel Studios. 

Thor jest jednym z ulubionych bohaterów filmowego świata Marvela, szczególnie wśród żeńskiej części widowni. Zaprezentowany w kwietniu pierwszy zwiastun wzbudził spore emocje wśród fanów bohatera. Zwłaszcza scena z Hulkiem, która pewnie przejdzie do historii kina superbohaterskiego. Na kolejny trailer przyszło nam poczekać kilka miesięcy. Ci, którzy myśleli, że zobaczą go w kinie przed filmem „Spider-Man: Homecoming”, pewnie się rozczarowali, ale z drugiej strony, oczywiste było, że Marvel Studios zaprezentuje go podczas swojego panelu na tegorocznym San Diego Comic Con.

Drugi zwiastun może nie jest tak efektowny, jak poprzedni, ale sprawia, że na film czeka się jeszcze bardziej. Przede wszystkim pokazano wiele nowych scen, w których pojawiło się kilku nowych i kilku dobrze znanych bohaterów. Ponownie widzimy, jak główny bohater (Chris Hemsworth) traci swój magiczny młot Mjolnir i trafia na planetę Sakaar. Thor zostaje schwytany i zmuszony do walki na arenie z Hulkiem (Mark Ruffalo). Możemy się też lepiej przyjrzeć głównemu czarnemu charakterowi w tym filmie - Heli (Cate Blanchet), bogini śmierci. Okazuje się, że Hela najechała Asgard i zmieniła go w krainę śmierci. W trailerze pojawia się nawet scena walki bogini, z odziałem Walkirii. Thor i alter ego Hulka - Bruce Banner muszą połączyć siły, by zatrzymać Ragnarok - koniec świata.

Aby tego dokonać, muszą uciec z planety Sakaar rządzonej przez Grandmastera (Jeff Goldblum). Do bohaterów wkrótce dołączają inne postacie - jedna z Walkirii (Tessa Thopmson) oraz... Loki (Tom Hiddleston). Ostatni raz widzieliśmy go w filmie „Thor: Mroczny Świat”, kiedy podszył się pod Odyna (Anthony Hopkins). Oprócz tego Hulk stanie oko w oko z ogromnym wilkiem Fenrisem oraz pojawi się nowa postać znana z komiksów - Skurge (Karl Urban).

W końcu czwórka bohaterów stoczy walkę z Helą na tęczowym moście Bifrost. W krótkim fragmencie widzimy też potężnego demona ognia Surtura. Niestety w trailerze nie pojawia się postać Dr Strange'a (Benedict Cumberbatch), którego obecność potwierdzono w filmie. Mamy nadzieję, że nie będzie to jedynie krótkie cameo. Na koniec nie mogło zabraknąć odrobiny humoru - pogawędki Thora z Hulkiem.

Całość prezentuje się świetnie. Niestety na premierę filmu będziemy musieli jeszcze poczekać. „Thor: Ragnarok” wchodzi na ekrany kin 25 października 2017 roku. Podoba się Wam nowy zwiastun? Na Comic Conie pojawił się też między innymi trailer drugiego sezonu serialu „Stranger Things”.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.