„Dumbo” Tima Burtona: pierwszy teaser zachwyca gwiazdorską obsadą i świetnie odtworzonym słoniątkiem

Natalia Hluzow
13.06.2018 11:18
„Dumbo” Tima Burtona: pierwszy teaser zachwyca gwiazdorską obsadą i świetnie odtworzonym słoniątkiem Fot. kadr ze zwiastuna filmu "Dumbo"

Disney zaprezentował pierwszy teaser aktorskiej wersji filmu „Dumbo” zrealizowanej przez Tima Burtona. Na ekranie pojawiają się Colin Farrell, Eva Green, Michael Keaton, Alan Arkin, Danny DeVito oraz stworzony w CGI Dumbo, który wygląda jak żywy.

Tim Burton słynie ze swojej bujnej wyobraźni, którą potrafi po mistrzowsku przenieść na ekran. Po zrealizowaniu baśniowej „Alicji w Krainie Czarów” czy „Charliego i fabryki czekolady” postanowił zabrać się za prawdziwy klasyk Disneya i stworzyć aktorską wersję opowieści o latającym słoniu Dumbo.

Disney zaprezentował właśnie pierwszy teaser produkcji, w której prócz wygenerowanego komputerowo słonika, możemy zobaczyć plejadę hollywoodzkich gwiazd: Colina Farrella, Evę Green, Alana Arkina oraz jednego z ulubionych aktorów Burtona – Michaela Keatona.

„Dumbo”: zwiastun aktorskiej wersji filmu Disneya

Zwiastun nie zdradza nam zbyt wiele na temat nowych przygód Dumbo, widzimy jednak, że słonik znajduje się pod opieką Holta Farriera (Colin Farrell) i dwójki jego dzieci. Możemy też dostrzec kilka znanych twarzy i charakterystyczny rozmach Burtona w baśniowych, kolorowych scenach przedstawiających życie cyrku - w tym pierwszy lot Dumbo na jego ogromnych uszach.

Film Burtona jest remakem klasycznej animacji Disneya z 1941 o słoniątku, które wyśmiewane przez wszystkich z powodu nienaturalnie dużych uszu, ostatecznie rozpoczyna karierę w cyrku jako pierwszy na świecie latający słoń. To kolejna aktorska adaptacja animowanego filmu Disneya – po świetnie przyjętych „Pięknej i Bestii” i „Księdze dżungli” oraz wśród nadchodzących: „Mulan”, „Aladynie” i „Królu Lwie”.

W nowej wersji głównym bohaterem filmu, poza komputerowym Dumbo, będzie Holt Farrier (Colin Farrell), były cyrkowiec, który po powrocie z wojny znajduje świat wywrócony do góry nogami. W walczącym o przetrwanie cyrku otrzymuje pod opiekę nowo narodzone słoniątko, którego gigantyczne uszy są obiektem żartów.

Dzieci Holta odkrywają jednak, że słonik jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych… Danny DeVito, który w nowym filmie zagrał właściciela cyrku, zapowiadał już wcześniej, że – w przeciwieństwie do animacji  – w aktorskim filmie lot Dumbo zobaczymy nie na koniec filmu, lecz w jednej z jego pierwszych scen.

dumbo 2 Fot. foto: kadr ze zwiastuna filmu "Dumbo"

„Dumbo” wystąpi też Eva Green w roli artystki cyrkowej Colette Marchant oraz Michael Keaton jako zimnokrwisty V. A. Vandemere, który w słoniku widzi tylko zysk.

Twórcą scenariusza do nowego filmu Tima Burtona został Ehren Kruger, który wcześniej był m.in. scenarzystą serii „Transformers”. Film ma zadebiutować na ekranach 29 marca 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.