„Dunkierka” Christophera Nolana w telewizyjnym spocie

Robert Skowronski
06.07.2017 11:18
„Dunkierka” Christophera Nolana w telewizyjnym spocie Fot. kadr z wideo

Na kilka tygodni przed premierą nowego filmu Christophera Nolana dostaliśmy spot telewizyjny zapowiadający dzieło. Koszmar wojny powraca.

Twórca trylogii o Mrocznym Rycerzu już 21 lipca 2017 roku zaprezentuje swoje nowe dokonanie, które opowiada o tragicznych losach 10-dniowej bitwy z 1940 roku. Na ekranie pojawią się Kenneth Branagh, Tom Hardy, James D’Arcy, a także kilka mniej doświadczonych aktorów - Fionn Whitehead, Aneurin Barnard czy Harry Styles z One Direction. 

O pracy nad „Dunkierką” opowiedział Kenneth Branagh, odtwórca roli komandora Boltona, postaci odpowiedzialnej za logistykę ewakuacji miasta:

 To nie była komfortowa praca. Od momentu założenia kostiumu i wejścia na plan, po prostu już się na nim tkwiło. Nikt nie miał czasu na odpoczynek - ani Christopher Nolan, ani ktokolwiek inny z obsady czy z ekipy. Nikt nie popijał też herbatki. Chris ma purytańskie podejście w kwestii determinacji i walczy z każdą przeszkodą, by efekt końcowy był jak najlepszy.

Mogliśmy już zobaczyć pełen zwiastun „Dunkierki”, a także klip z Tomem Hardym. Teraz udostępniono także telewizyjny spot filmu. Sprawdźcie:

Film przestawi losy Operacji Dynamo. Jej efektem była niezwykle trudna ewakuacja odciętych przez Niemców żołnierzy Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz innych oddziałów alianckich. Wszystko rozegrało się we Francji.

Christopher Nolan zrealizował obraz według własnego scenariusza na taśmie 65mm z użyciem formatu IMAX. Film otrzymał kategorię wiekową PG-13, co jak na dzieło o krwawych wydarzeniach z frontu jest nietypowym posunięciem. Reżyser wytłumaczył tę strategię:

Wszystkie moje wielkie filmy miały kategorię PG-13. To komfortowa sytuacja, bo „Dunkierka” nie jest filmem wojennym. To trzymająca w napięciu historia o przetrwaniu. Choć w filmie jest wysoki poziom intensywności, niekoniecznie dotyczy on krwawych aspektów walki, które były tak dobrze wykonane w tak wielu filmach. Naprawdę staraliśmy się podejść do tego z innej strony i osiągnąć intensywność w inny sposób.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.