Dustin Hoffman przeprasza za obmacywanie 17-letniej stażystki

Sergiusz Kurczuk
02.11.2017 11:04
Dustin Hoffman przeprasza za obmacywanie 17-letniej stażystki Fot. Invision/East News

Pisarka Anna Graham Hunter publicznie wyznała, żę była molestowana przez Dustina Hoffmana. Do zdarzenia miało dojść podczas stażu. Graham Hunter miała wtedy 17 lat. Aktor przeprosił w oficjalnym oświadczeniu.

Dustin Hoffman został oskarżony przez swoją byłą stażystkę o molestowanie seksualne. Zdarzenie miało dziać się w latach 80., kiedy ofiara była jeszcze nastolatką. Anna Graham Hunter jest obecnie pisarką i postanowiła opowiedzieć o złych doświadczeniach z aktorem na łamach The Hollywood Reporter. W wywiadzie wspomina plan filmu Śmierć komiwojażera” z 1985 roku, gdzie odbywała staż jako asystentka producenta. Hoffman wystąpił w filmie u boku Johna Malkovicha i został doceniony za rolę Emmy i Złotym Globem. Według pisarki gwiazdor od samego początku napastował ją słownie i fizycznie.

Podczas mojego pierwszego dnia na planie, poprosił mnie, żebym zrobiła mu masaż stóp. Zgodziłam się. Otwarcie mnie podrywał, złapał mnie za tyłek, mówił o seksie, zarówno do mnie, jak i przy mnie. Pewnego poranka przyszłam do jego garderoby, żeby przyjąć zamówienie na śniadanie. Spojrzał na mnie i wyszczerzył się do mnie, nie spiesząc się. I wtedy powiedział:  „Poproszę jedno jajko na twardo... i łechtaczkę na miękko”. Wybuchł przy tym śmiechem. Odeszłam oniemiała. Od razu poszłam do łazienki i zaczęłam płakać. 

Kobieta wyznała, że Hoffman 4-krotnie obmacał ją po pośladkach, kiedy wchodziła do jego limuzyny. Za każdym razem dostał w twarz. Graham Hunter nazwała go również obleśnym staruchem”. Kiedy poskarżyła się na zachowanie aktora przełożonemu, usłyszała, że musi się z tym pogodzić i poświęcić swoje niektóre przekonania dla dobra produkcji. 

Jako 49-latka rozumiem, co zrobił Dustin Hoffman, i że pasuje to do większego wzorca doświadczeń kobiet nie tylko w Hollywood, ale na całym świecie. On był drapieżnikiem, ja dzieckiem, a cała ta sytuacja, molestowaniem seksualnym. 

Dustin Hoffman oficjalnie przeprosił w oświadczeniu dla The Hollywood Reporter. 

Darzę kobiety ogromnym szacunkiem i czuję się okropnie, że zrobiłem coś, co postawiło ją w niekomfortowej sytuacji. Przepraszam. To nie odzwierciedla tego, kim jestem. 

To nie pierwsza tego typu historia dotycząca wielkich nazwisk Hollywood w ostatnich tygodniach. Skala karygodnego zachowania producentów i aktorów jest porażająca. Kobiety i mężczyźni związani z branżą filmową przełamali się i zdecydowali mówić publicznie o tym, że byli molestowani, po głośnej aferze Harveya Weinsteina, który został oskarżony przez kilka z ofiar nie tylko o molestowanie, ale również o gwałt. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.