Dwayne Johnson pokazał światu nowe fragmenty filmu "Black Adam". Jest na co czekać?

27.04.2022 13:06
Dwayne Johnson pokazał światu nowe fragmenty filmu "Black Adam". Jest na co czekać? Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

"Hierarchia władzy w uniwersum DC niedługo całkowicie się zmieni" - to hasło Dwayne Johnson powtarza jak mantrę odkąd tylko ruszyły zdjęcia do filmu "Black Adam". A jak będzie naprawdę?

Dwayne Johnson zaprezentował nowe fragmenty Black Adama i DC League of Super-Pets

Gwiazdor pojawił się na imprezie Cinemacon, gdzie panel miało m.in. Sony i Warner Bros. Dwayne Johnson zaprezentował fragmenty z nadchodzących filmów DC Comics z jego udziałem - mowa oczywiście o animowanym "DC League of Super-Pets" (już w lipcu 2022 roku) oraz "Black Adamie", który zadebiutuje w październiku tego roku.

Polecamy

W pierwszym z filmów Dwayne Johnson wciela się w psa Krypto, którego właścicielem jest Superman (John Krasinski). Jak podaje Deadline, we fragmencie widzimy, jak Krypto próbuje obudzić Człowieka ze Stali. Później na Ziemi pojawia się mała, uśmiechnięta i słodziutka kreatura, której nie słyszą i nie rozumieją ludzie. Ta obezwładnia Supermana i wówczas to zwierzaki muszą uratować świat. 

Daniem głównym był jednak "Black Adam", który ma "odmienić hierarchię władzy w uniwersum DC". Johnson opowiedział podczas panelu, że próbował zrobić ten film od jakiejś dekady i nareszcie spełniają się jego marzenia:

To naprawdę jest spełnienie moich marzeń. Jak powiedziałem wam wcześniej, "Black Adam" to coś, co inspirowało mnie do wychodzenia z łóżka. Największą inspiracją podczas tworzenia tego filmu byli Johnny Cash oraz "Brudny Harry". To zasugerował nasz reżyser, Jaume Collet-Serra. Jesteśmy w pozycji, żeby stworzyć coś innego. Hierarchia władzy w uniwersum DC zaraz się zmieni. My zrobimy naszą pracę z punktu widzenia marketingowego. Świat będzie gotowy.

Następnie na scenie pojawili się Quintessa Swindell i Noah Centineo. Swindell wciela się w Maxine, która jest związana z Red Tornado, natomiast Centineo to Atom Smasher, początkujący superbohater. Johnson poprosił potem publiczność o głośne krzyki i wiwatowanie, które zostanie potem użyte w filmie w scenie walki na arenie. Następnie publiczności pokazano nowy zwiastun.

Polecamy

W nim widzimy statek kosmiczny zmierzający w kierunku zaśnieżonej góry. Słyszymy Doktora Fate'a (Pierce Brosnan), który pyta się Black Adama o to, czym są jego moce. Antybohater zaczyna monolog, mówiąc o tym, że urodził się niewolnikiem, ale później stał się bogiem. Może uratować świat albo być jego największym koszmarem. Widzimy, że niszczy helikoptery pełne najemników, a następnie łapie lecącą w jego kierunku rakietę.

W końcu na ekranie pojawia się Hawkman (Aldis Hodge), który oznajmia Adamowi: "Są bohaterowie i złoczyńcy - bohaterowie nie zabijają ludzi". Ten odpowiada mu: "Cóż, ja to robię". 

Premiera filmu "Black Adam" jest planowana na 21 października 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.